Tatarcıklar nasıl ürerler

Tatarcıklar nasıl ürerler binalarda ve dairelerde zaman zaman karşımıza çıkan sinek türleri içinde en tehlikeli olanıdır. İlaçlama yaptığımız sinek çeşitlerinden biri olan zararlı tatarcıklar nasıl ürerler atık su kanallarının bulunduğu alanlara yumurta bırakmalarıile çoğalırlar. Yumurtlama sonucu görülüp bu yumurtalardan çıkan yavru tatarcık sinekleri hızla gelişerek kısa süre içinde tüm daireyi yada binayı sararak ciddi sıkıntılara sebep olurlar. Evlerde tatarcıklar nasıl ürer ve nerelerde yuvalanırlar. Tatarcıkların yuvaları pis alanlar olup lağım kanalları, atık su giderleri, boru bağlantıları ve sızıntı olan yerler olup buralarda üreyerek zamanla tüm mekana dağılırlar. Uçma konusunda diğer sinek türleri kadar devamlı uçamayan tatarcık sineği ara ara uçup bir yerlere konmak durumunda olup geceleri dolaşırken gündüzleri duvar ve tavanlara tutunup buralarda uzun süre hareketsiz bir şekilde dururlar. İnsanların ve hayvanların kanlarını emen zararlı tatarcıklar nasıl ürerler.

Kanla beslenen bu sinek kanı emdikten sonra hemen yumurta bırakma ihtiyacı hissedip 4-5 gün içinde yumurtlar ve yumurtalarını çamurlu alanlara su birikintisi olan yerlere ve bataklık bölgelere bırakırlar. Dişi tatarcık sineği ortalama 20 kadar yumurta bırakıp bu yumurtadan 20 gün sonra çıkan yavru tatarcıklar hızla ergin hale gelerek yetişkin bir tatarcık sineği olur ve hızla mekanlara yayılarak ciddi rahatsızlık nedeni olurlar. Binalara yumurta bırakan tatarcıklar nasıl ürerler bunun yanıtı sineklerde olduğu gibi üreme alanlarında yumurtlayan tatarcık sineği kan emme ihtiyacı hissettiği zaman insan ve hayvanları ısırıp bu kurbanlardan emdikleri hastalıklı olan kanı diğer sağlam insanlarada bulaştırıp hastalık mikrobu yayılmasına neden olmaktadırlar.

Tatarcık sinekleri pis haşereler olup ısırılan kişide mikrop ve çeşitli salgın durumlarının ortaya çıkıp diğer insanlara bulaştırılmasına neden olmaktadırlar. Tatarcık ilaçlama ile bu zararlı sineklerin imhası sağlanmalıdır. Tatacıklardan kurtulmak için üreme alanlarında mutlaka etkili bir tatarcık mücadele yaptırılmalıdır. Atlas tatarcık ilaçlama şirketi olarak sizlerin mekanlarınızı istila eden tatarcıklara karşı etkili bir böcek ilaçlama yaparak yaşadığınız sorunlardan kurtulmanızı sağlıyoruz. Tatarcıkların zararları ciddi sonuçlara neden olduğu için erken müdahale yapılmaları şarttır. Bu nedenle apartman ve dairelerde tatarcıklara karşı ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Sık Sorulan Sorular