Tahta kurusu nasıl öldürülür

tahta kurusu istilası
01 Şub

Tahta kurusu nasıl öldürülür hangi ilaçlama şekli tahta kurularını önlemede etkili olur kısaca değinerek pek çok ilaçlama servisinin bir türlü başa çıkamadığı tahta kuruları ve ilaçlama yöntemi hakkında bilgi verelim. Çoğunlukla tahta kurdu ile karıştırılan tahtakuruları, ortalama 5 mm boyunda ve yassı oval biçimdeki kahverengi ve kırmızı renkler arasında zararlı sıran bir böcek türüdür. Elma çekirdeği kadar boyutu ile fark edilmesi zor olduğu gibi yassı ve küçük vücudu sayesinde; evlerde, otellerde, iş yerlerinde ve hatta kıyafetlerinizde bile çok kolay gizlenebilmektedir. Peki, tahtakurusu neden olur ve tahta kurusunun zararları nelerdir, öncelikle bunlara cevap verelim. Tahta kurusunun hastalık bulaştırma riski oldukça fazladır.

Bir önceki ısırdığı ve kanını emdiği canlıda bulunan kan içindeki virüsleri sonraki ısırıklarında kurbanlarına bulaştırabilir. Ayrıca kedi, köpek, kuş gibi ev hayvanlarına yapışarak da eve yerleşen tahtakurusu ısırığının ardından sabah uyandığınızda tahriş olmuş kızarıp kabarmış bir cilt, kaşıntı ve sıkıntı hissiyle oldukça huzursuz ve rahatsız bir duruma düşersiniz. Tahtakurusuna karşı önlem alınmazsa ilerleyen zamanlarda egzamanın ortaya çıkması da olası sonuçlar arasındadır. Tahta kurusu nasıl öldürülür diye bizi arayan insanların ortak şikayeti daha önce tahta kurusu ilaçlama yaptırmalarına karşın sonuç alamadıkları ve doğru tahta kurusu öldürme teknikleri konusundadır.

Evde saklanan tahta kuruları nasıl oluşur ?

Tahta kurusu eve girip üremeye başladığı zaman her tarafa yayılarak özellikle gizli bölgeleri kendine barınak olarak seçer. Bu durumda tahta kurusu nasıl öldürülür sorusu oldukça  büyük önem taşımaktadır. Yatak altı, baza, koltuk, mobilya arkası ve altı, elektrik prizleri, kapı kenarları, süpürgelik araları ve hatta evde asılan tablo ve bunların delikleri bile tahta kurularının saklanma alanları olduğu için spreyleme tahta kurusu mücadelesi yetersiz kalacağı için mutlaka dumanlı yöntemle ilaçlama yaptırılmalı ilaç olarak ise kokusuz ilaçlar yerine kokulu tahta kurusu ilaçlama şekli yaptırılmalıdır.

Tahta kurusu nasıl öldürülür aslında önemli bir konu olup çoğu kişinin sandığı kadar tahta kuruları ile başa çıkılması hiçte kolay bir şey değildir. Özellikle geceleri ortaya çıkan tahtakuruları, gün boyunca farklı bölgelerde saklanırlar. Duvarlardaki çatlaklarda, duvar ile zeminin birleştiği yerlerde, dolap ve mobilya içlerinde, yarıklarda, oyuklarda, yatak başlarının arkasında ve yatak içinde yaşarlar ve buralara yumurta bırakarak hızlı bir şekilde üreler. Tahtakurusu İstilası özellikle otellerde sıklıkla görülür bunun sebebi tahta kuruları, valizler, kıyafetler, ve çeşitli eşyalar ile buralara taşınır otellerde konaklayan insanlar yolu ile yaşam alanlarına ve evlere taşınırlar. Evinize taşıyacağınız birkaç tahtakurusu yumurtası ise tahtakurusu istilası için yeterlidir. Tek seferde 200 civarı yumurtlayabilen tahtakuruları, bu yumurtaları birbirine yapışık vaziyette küçük çatlaklara, deliklere ya da dolap içlerine yerleştirirler ve kısa zamanda evleri istila ederler.Tahta kuruları nasıl imha edilir

Tahta kuruları nasıl imha edilir ?

Oteller ve evlerde ortaya çıkan zararlı tahta kuruları nasıl öldürülür iyi bilen firmalardan profesyonel tahta kurusu ilaçlama çözümleri almak bu inatçı ve zor ölen böceklerin ortadan kaldırılması için zorunludur. Tahta kurusu ilaçlama şekli kokusuz haşere ilaçları ile mümkün olmaz bu nedenle mutlaka kokulu ilaçlama yaptırılmalı etkili bir sonuç alınması isteniyorsa yaptırılacak tahta kurusu ilaçlama yöntemi kesinlikle sisleme tahtakusu ilaçlama şekli olarak tercih edilmelidir. Pek çok ekip ve firma kokusuz ilaçlar ve sırt pompası kullanarak tahtakurusu mücadelesinin başarılı olacağını söylesede yaptıkları ilaçlama başarısız olduğu zaman değişik bahanelere sarılmakta en fazla iki defa ilaçlama tahta kurusunun yok edilmesine yeterli olması gerekirken periyodik olarak tahtakurusu ilaçlama yaptırmalarına karşın yanlış uygulama sebebi ile bu zararlılar bir türlü önlenememektedir.

Atlas ilaçlama firması gerek tahta kuruları ile mücadele gerek diğer zararlıların kontrol altına alınması bakımından oldukça yüksek başarı sağlayan nadir firmalar arasında olup kaliteli haşere ilaçları ve doğru ilaçlama yöntemleri sayesinde pek çok ilaçlama firmasının baş edemediği haşereleri rahatlıkla önlemektedir. Bu yazımızda tahta kurusu nasıl öldürülür kısaca değinerek alacağınız ilaçlama için yol göstermeye çalıştık. Şayet tahta kuruları ile başa çıkmak ve bir türlü baş edemediğiniz böceklerden kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir haşere sorunlarınıza çözüm alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir