Tahta kurusu ilaçlama

tahta kurularını temizleme
27 Şub

Tahta kurusu ilaçlama ciddi bir bilinç ve profesyonellik gerektiren sıradan haşere ilaçları ile kontrol altına alınması mümkün olmayan bir ilaçlama hizmeti olup amatör kişiler ve ucuz ilaçlar kullanılarak garantili tahtakurusu ilaçlama ilaçlama yapmak mümkün değildir. Tahta kurusu ilaçlama yöntemi kokusuz ilaçlar ile çok fazla sonuca götürmez belki bir iki tahta kurusu için yeterli olsa da yoğun ve yatak araları, çekyat baza içi benzeri yerlere yuvalanıp yavrulamış tahta kuruları ile mücadelede kesinlikle kokulu ilaçlama uygulaması tercih edilmeli sırt pompası ile tahta kurusu ilaçlama yapmanın yüzeysel olarak etkili olduğu bilinerek mutlaka sisleme şeklinde bir uygulama talebinde bulunarak çatlaklar, süpürgelik araları, baza ve kanepe çelik aksamları hatta perde kornişleri aralarına yuvalanan tahta kurusu böcekleri için ani etkili öldürücü özelliğe sahip olduğu kadar yakıcı ve kalıcı etkili çok kaliteli haşere mücadele ilaçları ile ilaçlama yaptırılmalıdır.

Tahta kurularının yaşadığı yerler dip alanlar olup duvar kağıtlarının arkasında bile bolca saklanan tahta kurusu görmek hiç şaşırtıcı olmamaktadır. Profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmeti sunan ekibimiz gerek tahta kurusu ve gerek diğer böcek çeşitleri için en etkili böcek ilaçlarını kullanarak evlerinizde sizlerin hayatını çekilmez hale getiren tüm zehirli ve zehirsiz haşere türlerine karşı en etkili ve en kalıcı haşere kontrol çözümleri sunarak sizlerin yaşadığınız böcek sorunlarına son vermekteyiz.tahta kurusunun zararları

Tahta kurusu tek ilaçlama ile önlenebilir mi? 

Tahta kurusu ilaçlama firmaları çok farklı söylemler içinde hareket edip bazı ekipler tek seferde yüzde yüz garanti verirken bazı haşere ilaçlama servisleri ise 15 gün içinde ikinci bir uygulamanın mutlaka yaptırılması gerektiğini müşterilerine söyleyip iki ilaçlama yaparlar. İster istemez birden fazla tahta kurusu ilaçlama firması ile görüşen ve bu böceklerin zararlarından sıkıntıya düşen kişilerin kafası karışıp acaba diye bir ikilem içine girmesi gayet normal ve anlaşılması gereken bir durumdur.

Ancak garantili tahta kurusu ilaçlama ne sözle nede birden fazla ilaçlama ile mümkün olmayıp müşterilere güven veren insanların araştırma yaptığı ilaçlama sitelerinde adeta korku pompalar gibi abartarak maniple amaçlı yerli yersiz düzinelerce yazı yazan ekiplerden ziyade sade ve anlaşılır insanların sorunlarına çözüm için açıklayıcı bilgiler içeren tahta kurusu ilaçlama şirketi seçiminde güven hissettikleri ve bu işi iyi bildiklerine kanaat getirdikleri servislerden hizmet almaları daha doğru ve yaptırılan ilaçlamanın başarısı bakımından daha kalıcı çözüm olur.

Atlas ilaçlama olarak pek çok firmanın çözemediği böcek sorunlarını tek seferde çözüme kavuşturuyoruz ancak özellikle toz böcekleri ve nem böceği olarak bilinen beyaz minik böcekler ve çok fazla üreyip duvar aralarına kadar yuvalanmış tahta kuruları için ikinci bir tahta kurusu ilaçlama gerekebilmektedir biz hiç bir böcek türü için 15 gün şartı koymuyoruz böceklerin çok büyük bir bölümünü tek seferde yok eden ekibimiz ancak çok zorlu alanlar ve belli bir kaç böcek türü hariç diğerlerinde ikinci bir ilaçlamaya gerek olmadığını belirtip yaptığımız tahta kurusu ilaçlama servisleri ve böcek mücadelelerinde zaten şikayet olayına rastlanmamaktadır.

Tahta kurusu nasıl önlenir?

Tahta kuruları kızıl renkli ince ve oval yapılı ısıran haşereler olup evlere çeşitli yollardan girebilmektedir. Evde görülen ve insanları ısırıp ciddi şekilde rahatsız eden tahta kurusu bireysel çabalar ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan bir böcek türü olup profesyonel olarak tahta kurusu nasıl önlenir bu konuya açıklık getirelim. Tahta kuruları kuş, elbise ve mobilya ile evinize gelebilir eve yerleşen tahta kurusu hızla yumurtlayıp kısa zamanda üreyeceği için ilk fark edildiği andan itibaren hızlı davranılmalı deneyimli ve güvenilir bir ilaçlama ekibi çağrılarak kalıcı özellikli tahta kurusu mücadelesi yaptırılmalıdır.

Tahta kurusunun saklandığı bölgeler metal aksamların içi elektrik prizleri, yatak kenarları, kapı pencere kenarları ve sunta eşyaların araları olduğu için buralara işleme özelliğine sahip sisleme özellikli bir ilaçlama hizmeti talep edilmeli mutlaka kokulu tahta kurusu ilaçlaması yaptırılmalıdır. Kokusuz haşere ilaçları başta tahta kuruları olmak üzere bazı böcekler üzerinde hiç bir başarı şansına sahip olamayacağı için kesinlikle dumanlı ve kokulu ilaçlama tercih edilerek gizli bölümlere yuvalanan tahta kurularının yok edilmesi sağlanmalıdır.tahtakurusundan kurtulmak

Tahta kuruları tek ilaçlama ile yok olur mu?

Böcekler arasında bazı türler çok gizli yerlere ve duvar içlerine kadar yuvalandıkları için tek ilaçlama ile ölmeleri pek yeterli olmayacağı için ikinci bir ilaçlama talebinde bulunmak çok daha kesin sonuç alınmasına ve belirli bir zaman sonra tekrarlamasına fırsat bulamamasına neden olur. Çok zor ölen haşereler arasında kertenkele , akrep, toz ve nem böceği, tahta kurusu yoğun hamam böceği ve pireler bazı durumlarda tek ilaçlama ile önlenemez bu gibi durumlarda mutlaka ikinci bir ilaçlama yaptırılmalı iki üç hafta sonra yeniden alınacak bir ilaçlama servisi ile kenar ve köşede saklanmış bu böcekler kesin olarak ortadan kaldırılmalıdır. Tahtakuruları  yatak içleri, ahşapların araları ve duvar içlerine kadar girip yuvalandıkları için yaptırılan ilaçlama çoğunu imha etse de böylesine zorlu bölgelerde gizlenen bu pis böceklerin tam olarak ölmesi kimi zaman mümkün olmaz işte böylesi sorunların tekrar yaşanmaması için ikinci bir ilaçlama yaptırmak çok sağlıklı olur.

Evde tahta kurusu olduğu nasıl anlaşılır?

insanlar bazı haşereler tarafından ısırılıp kendisini hangi böceğin ısırdığını bazı durumlarda bilemezler. Pire, toz böceği, tahtakurusu gibi böcek türleri kişiyi daha çok gece uykusu esnasında ısırıp cildinde kabarmalar, kızarıklık ve kaşınmaların yaşanmasına neden olmaktadır. Isıran haşerenin anlaşılabilmesi için ya hangi böceğin ısırdığını bilmek için böcekleri görmek yada haşere ısırmaları ve yan etkilerinin neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmak böcek ısırmasını anlamada tek yoldur. Tahtakurusu kırmızı renkli yassı yapılı bir böcek türü olup kan emdiği zaman şişer ve irileşir.

Ayrıca kan emdikten sonra ciltte kabarma ve kızarıklık yaptığı gibi acı hissi verir pireler gibi ve toz böcekleri gibi kaşınmaya neden olmazlar. Ayrıca ısırılan kişinin kanından nevresim ve yatağa bulaşma olacağı için bu tür bilgiler ile tahtakurusu ısırmasını anlamak mümkündür. Eğer bir haşere tarafından ısırılıyor ve hiç bir şey bulamıyorsanız bu tahta kurusu ısırması yada pire ısırması değil büyük ihtimalle toz böceği ısırığı olup kaşınma ve kızarıklık ile ciltte kabarmalara neden olup ısıran böceği görmek neredeyse imkansızdır böylesi durumlarda çok iyi bir ilaçlama yaptırmak akabinde 15 gün sonra bir ilaçlama daha talep etmek en doğru yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir