Tahta kuruları zehirli midir

tahta kurusunun zararları
14 Mar

Yaşam alanlarında görülen tahta kuruları zehirli midir gerek insanların kanı ile beslenen ve gerek kümes hayvanları yada diğer evcil hayvanlar ve göçmen kuşlarda rastlanan tahta kuruları ilaçlama ile önlenmelidir. Yapı olarak insanları ısırıp kanlarını emen açken daha ince ve oval kağıt gibi bir ene sahipken ısırdığı kurbanın kanını emdikten sonra aç halinin neredeyse iki katı bir şişkinliğe sahip olur ve ilk bakışta kan emdikleri kolayca anlaşılabilir. Evdeki tahta kuruları zehirli midir aslında tahta kurularının hiç bir türünde zehir ve kan emdikten sonra ölümcül bir belirtiye rastlanmamıştır. Ancak hızla değişim gösteren yer küre üzerindeki çeşitli hayvanlar daha önceleri her hangi bir zehirlenme ve ölümlere sebep olmuşken son yıllarda domuz gribi, zehirli kene gibi garip ölüm hadiselerinin yaşanmasına ve insanlar için ölümcül etkileri olan salgınlara dönüşmesinden dolayı insanlarda çeşitli şüpheler ve komplo teorilerinin açıktan açığa dillendirilmeye başlamasına neden olmuştur. Böcek ilaçlama dönemsel olarak tahtakurularından korunmak ve diğer ısıran kan emici böcekler için önlem amaçlıda oldukça önemlidir.

Tahta kurusunun zararları

Yer yüzünde yaklaşık olarak bilinen 75 civarında tahta kurusu vardır ve bazı insanlar tarafından tahta kurtları ile tahta kuruları ciddi bir biçimde karıştırılmakta ahşap malzemelerden ürediği düşünülen tahta kurularının asıl yaşam yeri olan ağaç içlerinde yaşayan tahta kurtları yani ağaç kurtları ile karıştırılması insanlar arasında kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Tahta kurusu çeşitleri zehirli midir diye merak edenlere söyleyebileceğimiz en açıklayıcı söz kesinlikle şu ana kadar tahta kurusu zehirlenmesi diye bir olay görülmemiş ancak hastalık mikrobu bulaştırma riski olduğu için tahta kuruları için görüldükleri ortamlarda başta tahta kurusu ilaçlaması olmak üzere gerekli tüm önleyici tedbirlerin alınması gerekir.

Tahta kurusunun zararları ve alınması gereken önlemler  firmamız tarafından tüm insanlara gerekli şekilde anlatılmaya çalışılmaktadır. tahta kurusu evde çocuklar başta olmak üzere hassas ciltli kişilerin ciddi zarar görmesine yol açtığı için ilk görüldüğü andan itibaren tedbir almak gerekir. kahverengi renkli bu böcekler insan kanı ile beslendiği için insanların yakınında yuvalanıp özellikle yatak bölgesini kendilerine barınak olarak seçerler. Bu nedenle evde böcek ilaçlama yaptırmak tahta kurularından korunmada önemlidir.