Tahta kuruları nereden gelir

eve tahta kurusu nasıl girer
14 Mar

Evimize tahta kuruları nereden gelir geceleri insanları ısıran ve ciltlerinde kızarıklıklar, kabarmalar ve şişmelere sebep olan böcek türüdür. İlaçlama yapılan haşereler içinde pire zararlısı, sivri sinek ve tahta kuruları en fazla rahatsızlık veren haşere türleri olup hem insanlara acı verir hemde hastalık virüsü bulaştırıp sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olurlar. Otellerde ve iş yerlerinde görülen tahta kuruları nereden gelir bu gibi yerlerin sürekli temiz tutulması ve özellikle otellerin periyodik olarak tahta kurusu ilaçlama işleminden geçirilmesine karşın yinede görülen tahta kuruları gerek dışarıdan bu alanlara getirilen eşyalar ve giysiler yolu ile gerek insanların üzerindeki elbiselerin dikiş aralarında gelerek bir kaç tahta kurusu girmesi ile kısa sürede yayılır ve ortamları işgal ederler.

Tahta kurusu nasıl oluşur

Apartman ve evlerde görülen ısıran böcekler olarak ta bilinen tahta kurusu evlere gelen misafirler üzerinde, yeni alınan bir eşya arasında ve çeşitli kuş ve benzeri hayvanların çatı aralarına yuva yapması nedeni ile vücutlarında gelip buralara sıçrayarak evlere girer ve hiç bir neden görülmezken bir anda tahta kurusu şikayetlerine sebep olabilir. Tahta kuruları nereden gelir sorusuna verilebilecek çok farklı cevaplar olmasına karşın ana sebepleri bu saydığımız olumsuzluklar olup ev içine tahta kuruları nereden gelir diyorsanız bu yazımızı okuyup tahta kurularına karşı gerekli önlemler konusunda daha bilinçli davranabilir zor ölen haşereler olan tahta kurusu için evde tahta kurusu mücadele hizmeti kapsamında etkili bir böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Tahta kuruları kan emerek beslenen ve insanları özellikle de çocuk ve hassas tenli kişileri ısırıp ciddi sorunlar çıkaran pis ve istilacı yapıda bir böcek türü olup tahta kurusu görülen evlerde zaman kaybedilmeden tahta kurusu ilaçlama servisi alınarak zararlı tahta kuruları önlenmelidir. Çok çeşitli nedenler ile eve giren tahtakurusunu imha etmek oldukça zordur. Tahta kurusu ilaçlama firmaları genel olarak kokulu tahta kurusu ilaçları ile bu haşereleri önlemeye çalışır. Ancak seçilen ilaçlar kadar tahta kurusu ilaçlama yöntemleri bu böceklerden kurtulmada belirleyici olur. profesyonel tahta kurusu mücadele hizmeti almak tahta kuruları ile mücadelede en doğru çözüm şeklidir. Unutmayın böcek ilaçlama doğru firma seçimi ile istenilen etkiye ulaşılmasını sağlar.