Tahta kuruları nasıl ilaçlanır

evde tahta kurusu ilaçlama
14 Mar

Tahta kuruları nasıl ilaçlanır evlerde görülen zararlı tahta kurusu  insanları ısırıp rahatsızlık ve acı verir. İlaçlama yapılarak hem üremeleri hemde çeşitli canlıların vücudundan emilen hastalıklı kanın sağlıklı bünyelere bulaşma riski olduğu için hastalık mikrobu taşıyıcısı olarak görülürler. Evdeki tahta kuruları nasıl ilaçlanır tahta kuruları ile mücadele bilinçli bir şekilde uzman ilaçlama firmaları tarafından yapılmalı zor ölen bir haşere çeşidi olan tahta kurusu sıradan basit böcek ilaçları ve amatör uygulama yada bireysel mücadele ile kesinlikle önlenmesi mümkün olmayan oldukça dirençli bir vücut yapısına sahip olduğu için mutlaka profesyonel bir hizmet alınmalı insanları ısırılan tahta kuruları ortamdan arındırılmalıdır. Pis tahta kuruları nasıl ilaçlanır evde görülen tahta kurularını yok etmek için yapılması gereken tahta kurusu yuvalarının titiz bir uygulama ile imha edilmesi yatak araları, baza içi, koltuk ve çek yat aralarına girerek yuvalanan tahta kuruları için özel tahta kurusu ilaçları kullanılarak çok etkili ve yakıcı özelliğe sahip güçlü tahta kurusu ilaçları kullanılmalıdır.

Tahta kurusu ilaçlama şekilleri

Çok yoğun tahta kuruları nasıl ilaçlanır belkide böcek ilaçlama konusunda en zor olan tahta kurusu ilaçlama şekli yoğun olarak görüldükleri mekanlarda duvar aralarına,korniş ve yatakların ahşap başlığı çelik aksamları gibi yerlerde buldukları çok küçük boşluklara bile saklandıkları içi buralara nüfuz etmeyen ilaç nedeni ile aşırı derecede çok olan mekanlarda ikinci bir ilaçlama yapılması gerekebilir. Tahta kurusu mücadelesi deneyimli firmalar tarafından sisleme şeklinde ve kokulu özelliğe sahip özel tahta kurusu ilaçları kullanılarak yapılmalı yoğun olarak yaşadıkları ortamlarda yaptırılacak kokusuz yöntemler ve sırt pompası tarzı uygulamaların yetersiz kalacağı iyi bilinerek mutlaka özel tahta kurusu ilaçlama şekilleri kullanılıp kalıcı bir şekilde yok edilmeleri sağlanmalıdır.

Kalıcı olarak tahta kuruları nasıl ilaçlanır diye sizde firma arayışında iseniz bizimle irtibata geçip tahta kurusundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. İlaçlama yöntemleri böceklerin ilaçlara karşı dirençlerine göre belirlenip uygulanır. Tahta kurusu ilaçlaması hakkında yeteri kadar bilgisi olmayan kişiler bireysel tahta kurusu mücadelesi ile bu böceklerden kurtulmaya çalışır. Ancak sonuç hep hüsran olduğu için tahta kurusu ilaçlama şirketleri ile görüşerek böcek ilaçlama yaptırmanın gerekliliğini kabullenmek zorunda kalırlar.