Pirelerin renkleri nasıldır

Pirelerin renkleri nasıldır genelde tozlu ve atıl alanlarda karşımıza çıkan pire çeşitleri tekstil atölyeleri, fabrika, apartman bodrumları, bahçe ve otopark benzeri yerlerde çok sık görülen buralara özellikle kedilerin girip yavrulaması sonucu çok hızlı bir üreme aşamasıyla kedi yatan yerlerden başlayarak etrafına hızla yayılan bir zararlı türü olup pirelerin renkleri nasıldır diye merak edenler için genelde hayvan pireleri siyah renkli olup boyları oldukça küçük ve sert vücutlu haşerelerdir. Evde görülen pirelerin renkleri nasıldır bu konuda söylenebilecek çok farklı bir şey olmasa da bazı pirelerin rengi kum rengi daha açık olup genelde pire renkleri siyah tondadır ve kedi köpek kümes hayvanlarının üzerinde görülen kediler fark edilmeden evlere çeşitli nedenler ile taşındığı zaman halı, koltuklar, yatak içi ve kıyafetlerin arasında hızla yayılarak evi istila eder ve evde pire problemi ile karşılaşan insanların ciltlerinde kaşınmaya ve uykusuz kalıp bir hayli stres içine girmelerine ana sebeplerden biri olurlar.Kedi piresi nasıl olur

Toz pirelerin renkleri daha açık tonda olup grimsi bir özelliğe sahiptir ve dış alanlarda binaların uzun süre hiç kullanılmayan bölgelerinde meydana çıkan bu pireler insanlara bulaştığı zaman rahatsızlık verirler. Zararlı pirelerin renkleri nasıldır diye merak edenleri tatmin edici bir cevap olarak pireler genelde siyah hayvan piresi, başta olmak üzere kahverengi gri ve sarımtırak özelliklere sahip olup ana renk siyahtır. En çok görülen pireler hayvan piresi yani kedi piresi olup insanların dolaştığı bölgelerde üremişse gelip geçerken bile paçalarına zıplayıp hiç haberleri olmadan apartmanlara ve evlerine pire taşıyıcısı olur farkına bile varamadıkları pirelerin kaşıntı yapması ile eve pire bulaşması olduğunun farkına varırlar.

Pirelerin renkleri nasıldır diye düşünen insanların aslında pireler nasıl önlenir diye uzun uzun araştırma yaptıkları pek çok insanın pire lafını bile duyduğu anda psikolojik olarak kaşınma hissine kapıldığı bilinen bir gerçektir. Siyah kedi ve köpek pireleri ile toz pirelerinin hem görünüşü hemde boyutlarında ufak değişikler ortaya çıkabilmektedir. Ancak genel olarak pire zararlısı siyah renklerde daha yoğun görülen bir zararlı türüdür. Pirelerin yaşam alanlarından temizlenmesi için mutlaka pire ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *