Pireler nerelere yuva yapar

pireler nasıl saklanır
13 Mar

Pireler nerelere yuva yapar aslında pire diğer haşere türleri gibi duvar aralarına, kapı pervazlarına yada taş altlarına yuva yapan bir haşere türü değildir. Yaşam alanlarında görülen pireler özellikle evde pireler nere yuva yapar bunun bilinmesi gerekir. Pire zararlısı ev içine girdiği zaman kısa sürede üreyerek çoğalır ancak her ortamda pireye rastlamak eşit oranda görülmez. Örnek verecek olursak fayans döşeli yerlerde pek fazla pire bulunmaz aynı şekilde parke üzerinde pireye pek rastlanmaz ancak halı üstleri, koltuk ve kanepeler, yatak, ve elbiselerin arasında pireler daha kolay saklanır ve pire nerelere yuva yapar sorusunun bu alanlarda pire saklanma konusuna en iyi örnek olacağı dikkat çeker. Pireler nerelere yuva yapar elbette pirelerin yaşam alanı toprak üzeri, tozlu ortamlar, kumaş depoları,ve tüylü yüzeyler olup pire haşeresi yuvalarını yani yaşam alanını buralara kurar.

 

Pirelerin üreme bölgeleri

Pire üreme alanları olarak bu yerleri seçerler. Doğal olan her canlının yaşamasına en elverişli alana yuvasını kurması ve yaşam şartlarına elverişli yerlerde üremesi dir. Pirelerin en fazla görüldüğü alanlar dikkat edilirse bodrum, kömürlük, çatı arası, kazan daireleri, otoparklar, sığınak ve kumaş depoları gibi yerler olup buralarda gerek tozlu ortam gerekse kolay saklanma imkanı veren kumaş gibi moloz gibi malzemelerin daha rahat pire sakladığı bilinmelidir. Böcek ilaçlama şirketleri pireler nerelere yuva yapar en iyi bilen elemanları bünyesinde tutup gerek pire türleri ve gerek diğer böcekler hakkında yeterli bilgi ve uygulama kapasitesine sahip deneyimli elemanlar ile ilaçlama hizmeti sunulmalıdır.

Donanımlı ekipler kalıcı ilaçlama hizmeti verdiği zaman yaptıkları her ilaçlamada en kalıcı ilaçlama çözümlerini insanlara sunup takdir edilirler. Pirelerin en fazla görüldüğü alanlar sokak hayvanları bulunan ev ve apartman etrafları olarak bilinir. Ancak pire zararlısı bir misafir yada bir canlı üzerinde kolayca uzak bir bölgeden taşınarak hiç pire olmayan bir mekana yerleşip üredikten sonra insanlara hayatı zindan eder. Pire kaşıntısı çok ciddi huzursuzluk veren bir durum olduğu için pirelerden korunma amaçlı gerekli  tedbirler alınarak profesyonel pire ilaçlama yaptırılmalıdır. Sağlığınızı korumak için minik zıplayan böceklerin yok edilmesi şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir