Pireler nasıl ilaçlanır

Pire ilaçlama teknikleri
13 Mar

Pireler nasıl ilaçlanır pek çok böcek türüne göre daha kapsamlı bir ilaçlama işlemi gerektiren pire ilaçlaması açık alanlarda ve kapalı alanlarda farklı şekillerde değişik yöntemler ile yapılabilmektedir. Apartmandaki pireler nasıl ilaçlanır dilerseniz apartman içi ve ortak kullanım alanlarında üreyen pirelerin ilaçlama ile yok edilmesi ve insanların dairelerine pire girmesini önlemek için pireler nasıl ilaçlanır bir göz atalım. Apartmanda pirelerin ilaçlaması merdivenlerde kokulu ilaçlama ile yapılabilir ancak insanların uyarılması ve 1 saat kadar gereksiz yere dolaşmamaları söylenmeli sırt pompası ile yapılan kokulu pire ilaçlamada kısa bir süre ilacın etkisi hissedileceği için astım rahatsızlığı ve nefes darlığı olanlar koridorlarda dolaşmamalı dır. Sisleme şeklinde pireler nasıl ilaçlanır bu yöntem bina içinde pek yapılmaz ancak illede bu şekilde ilaçlama talebi olduğu zaman insanların en az 1 saat koridorlarda dolaşmamaları şarttır.

Pire ilaçlama teknikleri

Kokusuz ilaçlama ile pireler çok fazla kontrol altına alınamadığı için yoğun pire sorunu olan yerlerde kokusuz pire ilaçlaması kesinlikle tavsiye edilmeyen bir uygulamadır. Daire içindeki pireler nasıl ilaçlanır sorusunun yanıtı sisleme ve mekanik yöntemle pire ilaçlaması yapılabilir en etkili pire ilaçlama şekli sisleme ve kokulu pire ilaçlama uygulaması olup pireler yerlerde ve kalı, yatak gibi bölgelerde daha çok görüldüğü için sırt pompasıyla da yapılsa tüm yüzeylerin ilaçlanması şart olduğu için en iyisi dumanlı pire ilaçlaması yaptırmak olacaktır. Bahçedeki pireler nasıl ilaçlanır sorusuna ise mutlaka kokulu ilaçlama yapılmalı ve gerek sırt pompası gerek ulv şeklinde yapılabileceği ancak özellikle yerlerin titizlikle pire ilaçlamasından geçirilmesi gerekir.

Toprak aralarında ve bitkilerin arasında yaşayan pirelerin kalıcı bir şekilde imhası sağlanmalıdır.  Pire ilaçlamasının püf noktası hiç kuşkusuz doğru pire ilaçlarının kullanılması ve kokulu ilaçlama yapılmasıdır. Evde pire mücadelesi erken başlatılmaz ise her tarafa yayılan ve yumurta yapan pire zararlısı çok daha zor önlenir. Pire ilaçlama deneyim gerektiren bir hizmet olduğu için eğitimli ilaçlama servisleri ile çalışılmalı amatör haşere ilaçlama yapanlardan uzak durulmalıdır. Pirlerin imhası için kokulu pire ilaçlama şarttır. Garantili pire ilaçlaması nasıl yapılır diyorsanız bizi arayıp ilaçlama yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir