Pireler hakkında bilinmesi gerekenler

pirelerin ısırma nedeni
24 Haz

Pireler hakkında bilinmesi gerekenler yaşadıkları bölgelerin tozlu ve topraklı bölgeler olması boş arsa yada evlerin bodrum katlarında kedi, köpek benzeri hayvanlardan bulaşan bir yapıya sahip olmaları nedeni ile bina etraflarında bu hayvanların yatıp kalkmasının önlenmesi binalara pire bulaşmasını önleyecektir. Kan emen pire zararlısı insanlara hastalık bulaşmasına neden olacağı gibi evlere girip çoğalarak insanların çok ciddi şekilde rahatsız olmalarına sürekli kaşınarak uykusuz kalıp ısıran pirelerin verdiği sıkıntı yüzünden zayıf düşmelerine neden olmaktadır. Pireler hakkında bilinmesi gerekenler bu zararlı haşere türünün ihmal edilmeden görüldüğü zaman derhal ilaçlama yaptırılması ve evde neden olacağı sıkıntıların önlenmesi sağlanmalıdır.

Pireden kurtulma yöntemleri

Evdeki ve bina etrafındaki pirelerden kurtulma yöntemleri farklı ilaçlama şekilleri olsa bile kullanılan pire ilaçları aynı olup pireler hakkında bilinmesi gerekenler sert kabuklu haşere olmaları ve kokusuz ilaçlara dirençli oldukları için mutlaka kokulu bir pire ilaçlama hizmeti alınmasının çok daha etkili olduğu unutulmamalıdır. Pireler hem çabuk üreyen hemde insanlara hastalık bulaştırma riski taşıyan asalak türler olup en etkili şekilde pirelerden kurtulma yöntemleri uygulanarak yok edilmelidirler.

Kedi piresi ısırması

Kedi piresi siyah renkli ve sert kabuklu küçük bir haşere olup kedi piresi ısırması insan yada hayvan kanı emerek beslenirken olmaktadır. Zıplayarak hareket eden kedi pireleri kedi köpek ve evcil hayvanların tüylerinin arasında barınır ancak konakçısından kan emdikten sonra buradan ayrılıp toprak yüzeylere ve evlerdeki halı, koltuk, yatak benzeri rahatlıkla gizleneceği alanlara zıplayarak buralarda belirli süre kalır. kedi piresi ısırması kaşıntılı bir durum olup insanlar için oldukça rahatsızlık veren bir durumdur.

Pire ile  nasıl mücadele edilir

Evdeki pire nasıl öldürülür ilaçlama yapmadan pireleri ortamdan uzaklaştırmak yada pirelerin üremesini engellemek mümkün olur mu şeklinde merak eden insanlara cevap olarak pirelerin hızlı üreyen haşere olduğunu bilmeleri ve çabuk yumurta bırakıp kısa zaman içinde mekanı sarmaları hiçte zor değildir. Pire nasıl öldürülür sorusuna en kalıcı yanıt evde pire ilaçlaması yaptırıp yatak yada çarşaf ve koltuklara bulaşan pirelerin kalıcı bir şekilde imha edilmesi tekrar pire sorunu yaşamamak için en önemli çözümdür.

Kedi piresi uçar mı

Pireler yerde yürüyemeyen uzun mesafelere uçamayan bir haşere olup kedi piresi uçar mı şeklinde soranlar için pireler hakkında bilinmesi gerekenler pirenin ömrü fazla uzun olmayıp uçamayan bir yapıya sahip olmalarına karşın uzun ayakları sayesinde kendilerinin boyutlarına oranla çok yüksek mesafeye zıplaya bilen ve bu şekilde hareket eden zararlı türü olup kedi piresi uçar mı diye merak edenlerin uçmayan pirelerin sıçrayarak hareket ettiği ve insan yada hayvanların kanını emdikleri herkesçe bilinmelidir.

Pire için hangi ilaçlar kullanılır

Açık alanlar ve kapalı alanlarda pire için hangi ilaçlar kullanılır pirelerin tam olarak önlenebilmesi ve tekrar pire şikayetleri yaşanmaması için uzun süre etkili olan pire ilaçları kullanılmalı aynı şekilde kokulu ve yakıcı özelliğe sahip birinci sınıf özel pire öldürücü ilaçlar ile pire mücadele hizmetleri verilmelidir. Pire yerlerde daha çok saklanan bir haşere türü olduğu için pireler hakkında bilinmesi gerekenler profesyonel hizmet alınmasının önemi ve kokulu pire ilaçları yaptırılmasının şart olduğudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir