Pire neyi sevmez

pire neye gelmez
05 May

Evde görülen pire neyi sevmez? ilaçlama öncesi aslında pireler tarafından ısırılan kişilerin en merak ettiği şeylerdir. Pireden kurtulmak isteyenler pire neye gelmez? pireyi kaçıran ilaçlar gibi pek çok konuda arama yapmakta zararlı pirelerin mekanlara girmesini önlemeye çalışmaktadır. Dilerseniz pire neyi sevmez? pire kaçıran ilaç var mı kısaca bu konuya değinelim. Pirelerin sevmediği şeyler ile onları evlerden uzaklaştırmak belki kulağa çok hoş gelse de pirelerden kurtulmak hiç sanıldığı kadar basit bir durum değildir. Ortamda üreme hızı sayesinde insanların en büyük düşmanı haline gelen usta zıplama kapasiteleri bakımından oldukça yükseğe sıçrayan minik siyah böcekler olan pireler kan emici parazitlerdir. Pire neyi sevmez? sorusunun cevabını vermeden önce pireleri tanımak pirelerin neden olduğu rahatsızlığı anlamada yardımcı olur. hayvan pireleri bir önceki konakçısı olan canlıdan emdiği kandaki hastalıkları ve mikropları yeni ısırdığı ve kan emdiği insan yada hayvanlara bulaştıran pireler sağlık yönünden son derece tehlikeli haşerelerdir.

Pire neden olur diyenlere cevap olarak evde pire oluşmasının ana sebebi evcil hayvanların, kedi, köpek gibi tüyleri arasında yaşayan hayvan pireleri bu yolla insanlara da bulaşmaktadır. Kedi piresi ve köpek piresi gibi hayvan pirelerinin dışında mekanları istila eden diğer pire çeşitleri, toz piresi, kum piresi de evlerde ve apartman içlerinde en sın görülen pire türleridir. Kedi pire ilişkisi çoğu kişinin gözden kaçırdığı bir durum olsa da aslında doğum yapan kediler pirelenme de en fazla sebeplerdendir. Pireler yumurta, larva, pupa ve erişkin olmak üzere 4 evreli yaşam döngüsüne sahip olan küçük haşere türüdür. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce pireler hakkında kısaca bilgi edinmek pire mücadelesi hakkında doğru uygulama talep etmenin şartlarındandır. Boyutları ve renkleri farklılık gösteren pireler pire ısırığı sonucu insanlara ciddi huzursuzluk verirler. Pire yavrusu küçük boyutlu olup pire uçarmı? diyenlere hemen belirtelim kısa mesafe zıplayarak hareket eden pire türleri kanatlı böceklerden değildir ve uçma özelliği olmamasına karşın boylarından çok fazla mesafeye sıçrarlar.pire yavrusu

Pire nasıl anlaşılır nasıl temizlenir?

Küçük yapıları ile hemen farkına varılamayan kedi pireleri insanı ısırıp kaşınmaya neden olur. ayrıca sürekli insan bedeninde hareket ettiği için ciddi rahatsızlık verir. Pire neyi sevmez? konulu bu yazıda istilacı pirelerin çok yüksek hızda ürediğini belirtmekte yarar var. Evde pire problemi yaşıyorsanız oradan oraya zıplayan pireler dışında halı, yatak altları, nevresimler, mobilya çatlakları, kısaca evin köşe bucak her yerinde pire yumurtası ve pire larvası var demektir. Pireler neye gelmez? sorusunun cevabının başında evde temizlik gelir. Düzenli olarak silinip süpürülen bir evde pirelerin yaşama ihtimali düşer ancak bu hiç pire olmayacağı anlamına gelmez. Evcil hayvanların da veteriner kontrolünde pire ilaçları ile bakımlarının yapılması ve kaliteli mamalarla beslenmeleri pire oluşumunu engelleyen önemli faktörlerdir. Elektrik süpürgesi yardımı ile halı ve koltukta saklanan pireleri kolayca çekip yüzeyleri pireden arındırabilirsiniz. kumaş yüzeyleri, halıları, çarşafları sert bir şekilde silkeleyip elektrik süpürgesi ile süpürmek pirelerin dökülüp arınmasına yardımcı olur.

Suyun içerisinde kaynatılan lavantayı küçük kaplarda yatakların altına, duvar diplerine bırakarak hem evde hoş bir koku oluşur hem de pirelerin sevmediği bir ortam oluşmasına yardım edilir. Aynı şekilde elma sirkeli suda pireleri uzak tutmada etkilidir. Pireler güneş ışığını sevmezler ve karanlık yerlerde çok hızlı üreyerek geceleri ortalığa çıkarlar. Sıcak su pirelerin en büyük düşmanıdır. Pire sorunu ile sıkıntı yaşıyorsanız kıyafetlerinizi, halıları, çarşafları sıcak suyla yıkamanız bu kumaşların arasında saklanan pireleri imhada oldukça etkilidir. Ancak tüm bunlara karşın evlerde yoğun olarak üremiş pireler böcek ilaçlama yardımı ile ancak yok edilebilir. Yukarıda anlattıklarımız başlangıç aşamasındaki sorunlar için geçerli olup etrafa yayılan pireleri öldürmek hiçte kolay değildir. Pire neyi sevmez? evi pirelerden nasıl arındırırız diyenlerin bu bilgiler doğrultusunda tedbir alarak pirelerden nasıl kurtulunur? dikkatlice düşünüp böcek ilaçlama kapsamında profesyonel pire ilaçlama servisi almaları evdeki pireleri imha için zorunludur. Atlas ilaçlama olarak pire mücadelesi hakkında en doğru yöntemleri kullanarak pireleri imha ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir