Nem böcekleri hakkında

Nem böcekleri hakkında sık sorulanlar arasında en fazla bu böcek türlerinin nereden geldiği insanlara ne gibi zararları dokunduğu şeklinde ciddi endişeler olduğu için insanlar çok fazla huzursuzluk yaşamaktadır. Mutfak, banyo, mobilyalar ve elbise dolapları, parke arası, kapı dipleri ve duvarlar gibi çok önemli bölgelerde üremekte, parke kenarları ve duvarlarda zor fark edilen minik beyaz nem böcekleri çok zor anlaşıldığı için hızla üreyip evin tamamına yayılmaya başlamasından sonra dikkat çekmeye başlarlar. Nem böcekleri hakkında bu böceklerin önlenmesi için mutlaka ilaçlama yaptırılmalı ancak sıradan basit ilaçlar kullanılarak yok edilmeleri asla mümkün değildir. Beyaz nem böcekleri hakkında neden ölmedikleri bu böceğin nereden bulaştığı gibi önemli sorular insanların merak ettikleri konu olup bireysel olarak asla başa çıkılması mümkün olmadığı için profesyonel ilaçlama şirketlerinden ilaçlama servisi alınması kaçınılmazdır.

Beyaz nem böcekleri çok zor ölen haşereler olduğu için tek ilaçlama ile önlenmeleri çoğu zaman başarılı olunamaz. Bunun nedeni elektronik eşyaların motor bölümleri, mutfak dolaplarının arası, kapı dipleri ve parkelerin altlarında yuvalanıp çoğaldıkları için buralara ilaç etki etmeyebilir. Nem böcekleri hakkında sorulanlar oldukça fazla olup sizlere kısa kısa bilgi verip yaşadığınız nem böceği sorunlarından kurtulmak için neler yaparak hangi ilaçlama türünü yaptırıp kurtulabileceğiniz hakkında bilgiler paylaşacağız. Nem böceği ilaçlaması çok ciddi bir iştir ve sıradan ucuz ilaçlar, basit ilaçlama şekilleri ayrıca amatör ilaçlama ekipleri tarafından ilaçlanarak önlenmeleri kesinlikle söz konusu bile olamaz. Nem böcekleri ile mücadele oldukça zor olduğu için sıradan ucuz ilaçlar ve klasik yöntemler ile başa çıkılması mümkün değildir. atlas ilaçlama firması toz ve nem böcekleri hakkında kapsamlı ilaçlama yapan deneyimli bir ekiptir.

Nem böcekleri nasıl ortaya çıkar ?

Beyaz nem böceği oluşumu pek bilinmeyen bir özelliğe sahip olduğu için çok kolay ve hızlı üreyip kısa sürede tüm mekanı kaplar. Evlerin nemli bölgelerinde ve su alan yerlerinde oluşmaya başlayan bu haşereler adeta iğne ucu kadar minik ve zor fark edilen bir yapıda oldukları için genelde geç fark edilir. Yeni yapılan binalarda ve nemli bölgelerde sıkça karşılaşılan nem böcekleri men ve nemden dolayı ortaya çıkan küften meydana gelip binada kullanılan kum içinde ortaya çıktığı içinde kum böceği olarak ta bilinmektedir. İlaçlama firmaları nem böcekleri ile mücadele konusunda çoğu zaman yetersiz kalmakta bunun nedeni olarak ta nem böcekleri hakkında çok az bilgi sahibi olmaları ve sıradan ilaçlar kullanmaları nedeni iledir.Nem böcekleri nasıl ortaya çıkar

Beyaz nem böcekleri nerelerde ürer ?

Beyaz nem böcekleri nemden oluşan ve rutubetli ortamlarda üreme özelliğine sahip oldukları için sıvası kabarmış duvarlarda ve su alan zeminlerde kolayca çoğalmaya başlarlar. Parke altları, buzdolabı ve bulaşık makinesi, mutfak dolaplarının altları, tavan, parkelerin altındaki nemli bölgeler gibi bölgelerde ciddi üremeye başlayan beyaz nem böceği su çeken yerlerde oluşan kumlanma ve küflenme ile oluşmakta yumurtaları çok sayıda olduğu için bir kaç ayda sayıları milyonları bulan bir sayıda insanların adeta kabusu haline gelmektedirler. Nem böcekleri hakkında bilinmesi gereken özellik elle kolayca ezilmesine kaşın haşere ilaçlarına olan oldukça ciddi dirençleri sebebi ile ucuz yöntemler ve bireysel yollar ile köklerinin kazınması pek mümkün değildir.

Nem böcekleri nereden gelir ?

Minik beyaz nem böceği, küf ve rutubette oluşan ıslanmış zeminlerde fazlaca karşılaşılan minik böcekler olup aslında binanın sıvasında kullanılan kum içinde varlığını sürdürebilen oldukça küçük ve fark edilmesi hayli zor toz kadar küçük böcekler oldukları kadar, haşere ilaçlarına dirençli böcek çeşitleridir. Evlere inşaat sonrası yayılmaya başlayan bu minik haşereler maalesef çok geç fark edildiği için önlem alınması da çok zorlaşmaktadır. Ahşap döşemeler, dolaplar ve duvarlarda çok sayıda kaşımıza çıkarlar. özellikle parke altlarında yeşil küf oluşumu bu böceklerin ciddi üremesine sebeptir. Bina ve evlere meydana gelen su basması, borulardaki sızıntı ve nem çeken bölgelerden üreyerek gelir. Nem böcekleri hakkında rutubeti seven yapılarının öne çıkması ile bilinmeleridir.

Minik nem böceklerinin zararları ?

Evdeki beyaz minik böcekler hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi, astım bronşiti tetikleyen özellikleri ve bebeklerde solunum yolu rahatsızlıklarına neden oldukları için insan sağlığına zararları bilinmektedir. Astım hastalarında bu rahatsızlığın iyice ağırlaşmasına neden olurlar. Ayrıca nem böcekleri hakkında sık sorulanlar içinde bu haşerelerin insanı ısırıp ısırmadığı yönündedir. İnsanları ısırmaz ama cilt hassasiyeti olanlarda ciddi rahatsızlıklara yol açtığı için ilaçlama yaptırılması son derece önemlidir. Ciltte kaşınmaya ve gözle görülmedikleri için karıncalanma benzeri insan cildinde bir şeyin yürüdüğü izlenimi vermeleri ile anlaşılsa da çoğu insan nem böceği hakkında pek bir bilgi sahibi olmaz.

Nem böcekleri hastalık yayarmı ?

Nem böcekleri hakkında genellikle insan sağlığına etkilerinin neler olduğu ve bir türlü baş edilemedikleri için çoğu insanda özellikle titiz kişilerde stres ve huzursuzluğu ciddi oranda tetiklerler. Çok ufak olup beyaz nem böcekleri hemen anlaşılmaz. Minik rutubet böcekleri hastalığa sebep olur mu diye bizi arayan insanlar çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarını tetiklediklerini öğrenmelerinden sonra vakit kaybetmeden beyaz nem böceği ilaçlama hizmeti alarak yaşam alanlarında ciddi sorunlara sebep olan haşerelerden kurtulmaya çalışılmaktadır. Nem böceği zor ölür ve tek ilaçlama ile önlenmesi sadece yeni başlayan sorunlarda mümkün olmaktadır. Bu nedenle nem böceği ilaçlaması hem çok kaliteli hemde devam eden şikayetlerde tekrarlanmalıdır.Minik nem böceklerinin zararları

Nem böceği üremesine alınacak tedbirler

Küçük toz ve nem böceklerine karşı alınacak tedbirler arasında en önemlisi üreme şartlarının ortadan kaldırılması rutubet çeken duvarların onarılması ve mekanın sık sık havalandırılıp evdeki küflenme ve rutubetin sonlandırılması beyaz nem böceği üremesini yavaşlatır. Ayrıca odalar arasındaki ısı dengesinin sağlanması ve banyo, mutfak gibi çok fazla buharlaşma yaşanan yerlerde mutlaka bol bol havalandırma yapılarak silinmesi çok önemlidir. Ancak ortaya çıkan nem böceği şikayetleri sisleme ve kokulu ilaçlama yaptırılmadan kesinlikle önlenemez ve zaten yok edilmeleri de oldukça zordur. Rutubet böcekleri sağlık sorunlarına sebep olan zararlı böcekler olup profesyonel ilaçlama yaptırılması zorunludur. ucuz ilaçlama yöntemleri ile asla önlenemezler.

Evdeki toz kadar küçük böcekler

Çoğu insan evdeki toz kadar küçük böcekler olduğunu bilmez ve varlığını bile aklına getiremez. İşte evdeki minik beyaz böcekler bunlardan olup ilk bakışta anlaşılmaları çok zordur. Atlas ilaçlama olarak küçük toz haşereleri ve nem böcekleri ile mücadele konusunda bir çok mekanda ilaçlama yapmış bunların pek çoğunda kalıcı başarı sağlamış bir ilaçlama firması olarak öncelikle müdahalede erken davranılması ve kokulu ilaçlar kullanılarak buharlı yöntemle evlerde nem böceği ilaçlaması yapılmalıdır. Minik beyaz böcek çeşitleri oldukça dirençli olup sıradan ilaçlar ile asla önlenemezler. Bu nedenle nem böceği ilaçlama firmaları ile görüşülerek profesyonel çözüm alınması gerekir. Nem böcekleri hakkında yaşadığınız şikayetlerde bizden ilaçlama talebinde bulunarak kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Böcekler

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *