Kuş Biti İnsana Geçer Mi

Kuş Biti İnsana Geçer Mi

Kuş Biti İnsana Geçer Mi? kumru biti nasıl olur? bilindiği gibi evlerinde kuş türü besleyenler zaman, zaman bitlenme sorunu yaşayabilmektedir. Böcek ilaçlama gerek kuş bitleri, gerekse pireler ile mücadelede en etkili çözümlerin alındığı bir hizmettir. Yaşanılan pire ve kuş biti şikayetleri nedeniyle insanlar genellikle kuş biti insana geçer mi? sorusuna yanıt aramaktadır. Bunun cevabını bulmak için geniş bir araştırmaya koyulurlar. Dilerseniz önce kumru ve kuşlarda bitlenme hakkında kısaca bilgi vermekte fayda olduğunu belirtelim.

Kuşlarda bitlenme yaz dönemlerinde insanların karşılaştıkları en önemli sorunların başında yer alır. Kuş türleri bitlenme sorunu yaşadıkları zaman çoğunlukla bunu kendileri atlatmayı başarmaktadır. Ancak bazı durumlarda aşırı derecede kuşun üzerinde bitlenme olması durumunda kuşları bu tür bitlerle baş edemeyerek ölmektedir. Kuşların bitlendiğini fark etmenin yolları arasında bazı davranışları dikkatlice takip etmek önemlidir.

Örneğin kuşlarda sürekli kendini kaşıma eğilimi varsa yada kafes veya yuvalarında bir yerlere kendini sürtme eğilimine ihtiyaç duyuyorsa muhtemelen vücudunda herhangi bir parazit taşıdığının belirtisi olacaktır. Kuşların üzerinde bulunan bit yada pireler kuşlarda ciddi anlamda huzursuzluğa sebep olur. Çünkü bunlar kan emer yada tüy ve telek yiyerek beslenirler. Kuşlardaki bit ve pirelerle mücadelede kuş petşhoparında satılan bazı doğal ilaçlar bulunmaktadır.

Bunlar losyon şeklinde spreyli bir özellikte olup kuşun göz ve gaga kısmına gelmeyecek şekilde 30- 40 santimetre geriden kanatlara ve vücuda sıkılmalıdır. Bitlere karşı uygulayabileceğiniz gibi kafeslere de uygulanabilir. Özellikle kuşların kanat altlarına dikkat etmeli ve buralardaki yoğun bit istilasına karşı daha yoğun uygulamanızda fayda vardır. Ayrıca kuş kafeslerinde bulunan yemliklerin suluk ve diğer materyallerin dezenfekte edilmesi önemlidir.

Pire ve Kuş Biti Nasıl Belirlenir?

İnsanların en önemli arayışlarından biri olan hiç kuşkusuz kuş biti insana bulaşır mı? kuş biti insanı ısırır mı? gibi sorulara yanıt aramaktır. Bitlerin özellikleri genellikle kan ile beslenmesi olarak öne çıkar. Bazı bit türleri kuşların ölü deri hücreleri ile beslenerek hayatta kalır. Kuşlarda görülen bitler çoğunlukla insanlara durduk yere bulaşmaz bilindiği gibi insanların derileri ile kuşların deri ve vücut yapıları birbirinden son derece farklıdır. İnsanlarda kanat ve tüy gibi özellikler olmadığı için insan vücudunda bitlerin yaşaması pek mümkün olmaz.

Ancak bu insan vücuduna hiçbir şekilde kuş biti bulaşmaz anlamına gelmemektedir. Kuşlardaki bitler aşırı derecede yayılma durumu gösterdiği zaman güvercin biti yada kumru biti duvarlardan yürüyerek evlerin içine girebilmektedir. Özellikle kuşun yuvasını terk etmesi, yuvada kuşun ölmesi, yavru kuşlara bit bulaşması gibi durumlarda ciddi anlamda üreme gerçekleştirirler. Kuşlarda görülen kuş bitleri yeteri kadar beslenme imkanı bulamadığı zaman insanları ısırıp kan verme eğilimi gösterir.

Pek çok insan böyle durumlarda kumru biti evi sardı, güvercin biti uçar mı? kumru bitine doğal çözüm var mı? gibi arayışlara yönelir. Güvercin biti sirke kullanılarak evden belirli bir oranda temizlenebilir. Bazı doğal malzemelerle muhabbet kuşu bit ilacı yapımı mümkün olmasına karşın eve yayılan kuş biti ve kumru pirelerinin tam olarak ortadan kaldırılması oldukça zordur. Çünkü bu canlılar sadece yerlerde, yüzeylerde değil evin her bölgesine yayılma eğilimi gösterir.

Kendilerini kuş ve kumru bitinin ısırması sonucunda insanlar kumru biti ısırığı nasıl geçer? kumru biti insandan nasıl temizlenir? şeklinde yaşadıkları şikayetlere çözüm aramaktadır. Kuş biti ve pire ısırması arasında benzer bir özellik görülür. İnsan üzerindeki kuş bitlerinin temizlenmesi oldukça kolaydır. Sıcak suyla duş aldığınız zaman üzerinizdeki kuş bitlerinin yaşama şansı ortadan kalkar. Kuşların vücutlarında bulunan parazit canlılara genel olarak verilen isim kuş bitidir. Boyutları daha çok 2-3 milimetre civarındadır.

Kuş Piresi Ve Bitlerinden Kurtulmak

Kuşların kanatları arasından yumurtlayarak hızlı bir şekilde üreyen bitler özellikle güvercinler üzerinde görülen bir canlı olmasına karşın hemen her kuşa bulaştığı bilinmelidir. Görünüm olarak koyu kahverengi ve kızıla çalan bir renk yapısına sahiplerdir. İnsanlar kuş biti nedir? kuş biti belirtileri nasıldır? diye merak ederler. Oldukça küçük yapılı olan bu canlılar nokta kadar boyutları ve hızlı hareketleriyle dikkat çeker. Kuş bitlerinin türüne bağlı olarak renk ve boyutları farklılık gösterebilir.

Kuş bitleri genel olarak gece geç saatlerde ısırma eğilimi gösterir. Aydınlık ortamları pek sevmedikleri için üzerinde yaşadıkları canlının kanatlar arasında gizlenirler. İlk başta gözle görünmeleri oldukça zordur şayet evde kuş besliyorsanız kuşun sürekli kendini kaşıması yada kanatlarında delikler ve dökülmeler varsa kuşun bitlere maruz kaldığının anlaşılması gerekir. Kuşlar üzerinde görülen kuş biti şikayetlerinde kesinlikle böcek ilacı benzeri kimyasal ürünler kullanılamaz.

Bu gibi durumlarda kuşlarınızı kaybetmeniz kaçınılmaz bir son olarak ortaya çıkar. Evinizde kuş besliyorsanız özellikle kuşlarınızda gerekli tedaviyi uygulamalı, kafeste bulunan materyalleri sürekli olarak temizlemelisiniz. Özellikle yemlik ve suluk gibi kuşların kullandığı malzemeleri iyi temizlemeli kafesinizin dip, köşe yerlerini mutlaka silmeli ve kuş biti ilacı uygulamalısınız. Çünkü Kuş bitleri dip bölgelere kolaylıkla gizlenir kuş bitleri ile mücadele hayvanlarda başka mekanlarda başka ilaçlar yardımı ile yapılmaktadır.

Evinize kumru ve kuş biti bulaşması yaşıyorsanız bireysel olarak bu bitlerden kurtulmanız çok zordur. Yaşadığınız kuş biti şikayetlerinde Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak geniş kapsamlı bir uygulama ile kuş piresi ilaçlama yaptırmanız mümkündür. Kuş bitleri ile mücadelede yaşadığınız sorunları tek seferde ortadan kaldırarak huzurlu bir yaşam sürmenize yardımcı oluyoruz. Kuş biti ilaçlama sisleme yöntemle çok daha kesin çözüm sağlar bunu unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir