Kulağakaçan böceği zehirli midir

İnsanların bizi arayıp kulağakaçan böceği zehirli midir diye bilgi almak istemeleri ve evlerinde yada bitkilerine yönelik olarak haşere ilaçlama talebinde bulundukları dönemler yaz mevsiminin başlayıp her türlü böcek çeşitlerinin ciddi oranda ürediği dönemler olup şehir yaşamında doğadan uzak kentsel kuralların geçerli olduğu lüks konutlarda doğal olarak çok nadir bir şekilde böcekler görülür. Bu nedenle evinde kulağa kaçan böceği görüp kulağakaçan böceği zehirli midir diye endişe etmeleri bir bakıma anlaşılır bir durum olup görüntü olarak kuyruk kısmındaki kıskaçların tehlikeli olması düşünülmekte ve akreplerinde kıskaçlı ve kuyruklarındaki zehirli iğnelerin tehlikeli olduğu göz önüne kulağa kaçan böceği hakkında bilgi sahibi olmayan kimselerin endişe etmesi evdeki kulağakaçan böceği zehirli midir diye tedirgin olması normaldir.

Kulağa kaçan böceğinin önlenmesi

Kulağa kaçanların insanları sırması yada insanların kulağa kaçan böceği tarafından sokulması gibi bir durum söz konusu değildir. Kulağa kaçan böceğinde zehir olmayıp insanları sokması yada zehirlemesi mümkün değildir. Bitkilere zarar verebilen bir haşere olması nedeni ile bahçe ve bina etrafındaki çiçeklerin korunması için her türlü haşere çeşidine karşı olduğu gibi kulağa kanalar için ilaçlama yaptırmak gayet normal olup böceklerden tiksinen ve korkan kişilerin hem kulağakaçan böceği zehirli midir hemde kulağa kaçanlardan nasıl kurtulurum sorularının yanıtı elbette bu böceklerin evlerden arındırılarak hijyenik ve böceksiz bir evde yaşanılması daha güvenlidir. Şayet evinizde kulağa kaçan görüyor ve kulağakaçan böceği zehirli midir nasıl kurtulurum diye düşünüyorsanız atlas ilaçlama firmasını arayıp bütün haşere şikayetlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

yorum yapıldı

 • Regayip ŞAHIN

  Merhaba
  Evimde bir kaç gündür öldürüyorum nereden nasıl geldiği konusunda bir fikrim yok nasıl kurtula bilirim bu kulaga kaçan böncesinden yardımcı olursanız sevinirim
  İyi çalışmalar

  Cevapla
  • atlasilaclama

   evin dış kısmından giriş yaparlar. bahçede bitki ve ağaçlık alanlar onlar için iyi bir yaşam alanıdır. Aynı şekilde teras bölümleride kulağakaçan böceklerinin görüldüğü alanlar olup evin etrafı ilaçlanmalıdır.

   Cevapla
   • Erdoğan

    kiskac arka arka kıskaciyla findik toplarken elimi soktu birşey olur mu

    Cevapla

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *