Kırkayaklar nerelere yuva yapar

Kırkayaklar nerelere yuva yapar binaların bahçelerinde toprak içine, duvar aralarına, taşların altına ve serin bölgelere yuva yaparlar. kırkayaklar buralarda ilaçlama yapılmaz ise üreyerek çoğalır zamanla apartman içine girmeye başlarlar. Apartmana giren kırkayaklar nerelere yuva yapar bunun en bilinen yerleri kalorifer dairesi, çatı araları, merdiven dipleri gibi alt katlarda yuvalanan kırkayak zararlısı çok sıcak bölgelerde pek görülmez. Apartmanda üreyerek evlere giren kırkayaklar nerelere yuva yapar pek çok insanın bilmediği bu konunun yanıtı süpürgelik araları, halı fileks altları, yerinden uzun süre kaldırılmayan ev eşyalarının altı ve kapa dipleri olup zamanla evde çoğalan kırkayak zararlısı insanlar için tehlikeli olmaya başlar ve hem sokan riski hemde insanların korkuya kapılmasına neden olurlar.

Kırkayaklar nerelere yuva yapar diye bizimle görüşüp kırkayak ilaçlaması yaptırmak isteyen insanlar kırkayakların saklanma ve üreme alanları ile ilgili merak ettiği şeylerin ev içinde yuvalanıp yavru bırakır mı yönünde soruları en fazla karşılaştığımız sorular olup evde görülen kırkayak türleri evde yuvalanır ve kısa süre sonra yavru yaparak ilk başlarda pek fark edilmese de bu artan kırkayak yoğunluğu ile birlikte evin çeşitli bölgelerinde özellikle banyo ve mutfak gibi nemli alanlarda yuvalanıp geceleri dolaşırlar. Kırkayaklar nerelere yuva yapar şeklinde bilgi sahibi olmak isteyenlerin bilmesi gereken kırkayak görülen alanlarda profesyonel kırkayak ilaçlama hizmeti alması ve bu zararlıların eden olduğu huzursuzlukların önlenmesi şarttır.

Atlas ilaçlama olarak kırkayaklar nerelere yuva yapar evdeki kırkayaklar nasıl temizlenir diyenlere etkili bir kırkayak mücadelesi ile kırk ayaklardan kurtulmanın mümkün olduğunu belirtip kırkayak imha hizmeti yaptırılması gerektiğini insanların bilmesidir. Kırkayakların saklanma alanları nemli ortamlar olarak bilinen parke altları, dolap arkaları ve banyolar kapalı ev ortamları içinde en sık kırkayak görülen yerlerdir. Açık alanlarda ise kırkayak yuvaları ve kırkayak gizlenme bölgeleri, apartman etrafındaki çatlaklar, toprak altı, binaların zemin katları ve sulak bölgelerdir. Kırkayaklardan kurtulmak için dönemsel kırkayak ilaçlama hizmeti almak bu zararlı haşerelerin evlere girmesini önlemek için çok önemlidir. Kırkayak ilaçlama kokulu ve kalıcı özellikte kırkayak ilaçları kullanılarak yapılırsa çok daha etkili ve uzun süre etkisini gösterir. Böcek ilaçlama deneyim gerektiren bir iş olup profesyonel ilaçlama firmalarından alınmalıdır.

Sık Sorulan Sorular