Kırkayaklar nasıl çoğalır

Kırkayaklar nasıl çoğalır sıcak ve ılıman bölgelerde yaşarlar. İlaçlama yaptığımız kırkayakların yaklaşık 13 bin türü bulunan çeşitli renk ve büyüklükte görülen kara hayvanları olup farklı görünümlere sahiptirler. Gündüzleri yaprak ve taş altı gibi nemli yerlerde, bodrum, depo, ağaç kabukları ve taş altına gizlenir, gece beslenmeye çıkarlar. Genellikle çürümüş bitkisel besinler yiyen kırkayaklar nasıl çoğalır vücutları belirgin bir baş, çok sayıda halka ve her halkasından iki çift bacak çıkan kırkayaklar yumurta ile çoğalırlar. Kırkayak çeşitleri yumurtalarını topraktan yapılmış bir yuvaya yumurtlar ve bu yumurtalar dişi tarafından korunur. Genellikle yavrular 12-15 gün sonra yumurtalardan çıkarlar. Gelişimleri süresince birkaç kez deri değiştiren kırkayak yavrularının her deri değişiminde vücutlarındaki halka sayısı artar.

Kırkayak yavru larvalar bir yıl içinde gelişerek ergin hale gelirler. Ergin kırkayaklar nasıl çoğalır hem yavrulayarak hemde mekanlara dış alanlardan girerek zamanla rahatsızlık verici boyutları bir hayli fazlalaşıp insanların huzurunu kaçırır ve kırkayaklar dan korunmak için evde kırkayak ilaçlamasına mecbur kalırlar. Evdeki kırkayaklar nasıl ürer elbette kırkayaklar yumurta yolu ile üreyerek evlerde insanların korkmasına ve olası kırkayak sokma durumları ile karşı karşıya kalabilirler. Kırk ayaklardan korunmak ve kırkayakların çoğalmasını önlemek için öncelikle kırkayaklar nasıl çoğalır ve nerelerde ilaçlama yaptırılmalıdır bunun bilinmesi lazım olup ev içinde ve apartmanda kırk ayaklara karşı en etkili kırkayak mücadelesinin yaptırılarak kırkayakların yok edilmesi sağlanmalıdır. Atlas ilaçlama firması olarak kırkayakların zararlarını ortadan kaldırmak gerekir.

Kırkayaklar nasıl çoğalır diye bizi arayıp kırk ayaklara karşı ilaçlama hizmeti talebinde bulunanların şikayetlerini sona erdirmek için en etkili yöntemleri kullanmaktayız. Kırkayakların üreme dönemlerinde evlere binaların su boruları ve lavabo giderlerinden küçük kırkayak yavrularının girdiği sıklıkla görülür. Kırkayak sokması ve kırkayaklardan insanlara yönelen tehlikelerin ortadan kaldırılması için evde kırkayak ilaçlama yaptırmak gerekir. İnsanlar dönemsel olarak önleyici ilaçlama yaptırma alışkanlığına sahip olmadıkları için ancak zararlı şikayetleri ile tedirgin olup evde böcek ilaçlama yada kırkayak mücadele hizmeti alma yoluna gider. İlaçlama aslında her türlü böcek ve haşere girişlerinin önlenmesi için gerek bahçe ve bina etraflarında, gerek daire içlerinde mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır.

Sık Sorulan Sorular