Kırkayaklar evlere nereden gelir

Kırkayaklar evlere nereden gelir kış dönemlerinde sadece iç mekanlarda görülen kırkayak türleri dış alanlarda kış uykusuna çekildiği için görünmezler. İlaçlama yapılmayan evlerde ılıman ortamlarda ortaya çıkarak insanların korkuya kapılmasına neden olurlar. Kırkayaklar evlere nereden gelir bina dışından dairelere giren kırkayakların giriş alanları öylesine çoktur ki dairelerin açık kalan kapı ve pencerelerden, havalandırma boşlukları ve kapı altlarından atık suların tahliye edildiği atık su giderlerinden rahatça evlere girerek kırkayaklar evlere nereden gelir şeklinde gelen soruların çözümü için evlerde kırkayak ilaçlaması yaptırmak tek bir kırkayak olan bir evde zamanla onlarca kırkayağın üremesi ve evi istila etmelerine sebep olabilmektedir. Zehirli kırkayaklar evlere nereden gelir kırkayak giriş alanlarının belirlenmesi ve gerekli önlemler alınarak böcek girişlerinin dış alanlara kapatılması insan sağlığı ve ortam hijyeni açısından oldukça önemlidir.

Kırk ayaklardan korunmak için yaz ve kış aylarında kırkayak görülmesinden sonra zaman kaybetmeden kırkayak ilaçlama servisi alınmalı çocuklar ve bayanlar için tehlikeli olan pek çok insanın korkulu rüyası haline gelen kırkayaklar yaşam alanlarında yok edilmelidir. Kahverengi kırkayaklar evlere nereden gelir kırkayakların saklanma alanları ve daire içindeki böcek üreme alanları olarak bilinen bölgelerde gerek diğer haşere türlerinin gerek kırkayakların insanlar için tehdit oluşturmalarının önüne geçilmesi kırkayakların zararsız bir hayvan olarak insanlara saldırmadığı ve karanlık, nemli, kuytu yerlerde üreme ve çoğalma durumları ile ilgili olarak daireye böcek ve kırkayak girişleri yeni başlamışsa etkili bir uygulama ile yok edilip apartman ve sitelerde meydana gelen kırkayak şikayetlerinin kökten çözümü şarttır.

Kırkayaklar evlere nereden gelir şeklindeki endişelerin tarafımızdan tek ilaçlama ile kırkayaklara son verilir. Atlas ilaçlama servisleri yaz dönemlerinde çok çeşitli haşere türlerine karşı ilaçlama hizmetleri vermektedir. Yürüyen ve uçan haşere mücadelesinde değişik özellikte ilaçlar ve bunlara en kısa sürede etki edecek böcek ilaçlama yöntemleri kullanarak ev ve iş yeri ilaçlaması yapmak gerekir. Bireysel ve bilinçsizce yapılan haşere ilaçlama böceklerin yok olması bir yana bağışıklı mekanizmalarının gelişmesi nedeni ile daha büyük haşere sorunlarına yol açar.

Sık Sorulan Sorular