Kertenkele ilaçlama

Kertenkele ilaçlama uygulaması dış alanlardan duvarlara tırmanarak yada ağaçlardan açık buldukları pencere kapı benzeri yerlerden evlere giren kertenkele zararlısını imha etmek için yapılan özel kertenkele ilaçları kullanılarak yapılması gereken profesyonel kertenkele ilaçlama ekiplerinin bilinçli bir şekilde müdahale ettiği önemli bir ilaçlama hizmetidir. Kertenkele türleri içinde bazı türler zararsız olmasına karşın bazı kertenkele çeşitleri zehirli olup insanlar için risk taşımaktadır. Eve giren kertenkele özellikle kadınlar ve çocuklar tarafından panikle karşılanıp büyük korku yaşamalarına neden olmaktadır. Kertenkele ilaçlama yöntemi kokusuz ilaçlar ve spreyleme şekilde uygulama yapılarak çok zor önlenebilir. Evdeki kertenkeleyi imha etmek için en etkili ve kısa süre içinde sonuç veren kertenkele imha şekli sisleme kertenkele ilaçlama uygulaması olup yakıcı özellikte kokulu böcek ilaçları içinden titizlikle seçilmelidir.

Kertenkele derisini tahriş edici özellikte güçlü aktif maddelere sahip kaliteli ve kalıcı etkili ilaçlar kullanılmalıdır. Böcek ilaçlaması ile kertenkele ilaçlama yöntemi aynı olmasına karşın arada ciddi fark vardır bunun nedeni böcekler daha kolay imha edilebilmekte iken kertenkele ve bazı zararlılar çok daha dirençli bir yapıya sahip olup sıradan haşere kontrol ilaçları kullanılarak asla önlenemezler. Eve giren kertenkele geceleri tehdit oluşturma riskine karşı insanlarda korkuya neden olup pek çok insan kertenkele ilaçlaması yaptırmak için böcek ilaçlama yaptırmaya karar verir.

Kertenkele ilaçlama servisleri ile görüştüğü zaman bir an önce kertenkele sorunlarından kurtulmak için acele ile servis talebinde bulunup çok hızlı bir şekilde ilaçlama istemektedir. Bu hatalı bir davranış olup kertenkele ilaçlama şirketleri arasından en etkili yöntem ve ilaçları kullanan ekipler tercih edilmesi gerekirken aceleyle ilaçlama hizmeti almak bazı olumsuzlukların yaşanmasına neden olur bu nedenle kertenkele kontrolü yapan firmaların siteleri incelenmeli doğru karar verilmelidir.kertenkele türleri

Kertenkele ilaçlaması kimlerce  yapılmalıdır?

Kertenkele kontrol uygulaması profesyonellik ve deneyim gerektiren bir hizmet şekli olup bireysel olarak kertenkele mücadelesi yapmak hem sakıncalı hemde yapılan kertenkele ilaçlama işlemi başarısız olup hem masraf hemde zaman kaybına sebep olarak insanların ümitsizlik yaşamasına ve farklı arayışlara yönelmelerine neden olmaktadır. Ev kertenkelesi ile mücadele uzman ekip tarafından yapılmalı nerelerin ilaçlamaya tabi tutulacağı kertenkele saklanma alanları ve kertenkele giriş yolları belirlenerek gerekli tedbirlerin alınması için gerekli uyarı ve ikazlar yapılarak hem evdeki kertenkeleyi imha edip hemde dışarıdan tekrar kertenkele girişleri yaşanmaması için uzun süreli koruyucu önlemlerin alınması sağlanmalıdır.

Garantili kertenkele uygulaması ancak yaptığı işi en iyi şekilde bilen ve uygulama kabiliyeti yüksek güvenilir kertenkele ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Sıradan ilaçlar kullanan kişiler ve sanki kolay ölen bir böcekmiş gibi sırt pompası ile yapmaya çalışmak işin ciddiyetsizliğini gösterir ve kesinlikle itibar edilmemesi lazımdır. Kertenkele mücadelesi çok dikkat isteyen özel ilaçlar ile yapılan zor bir uygulama şekli olup ucuz kertenkele ilaçlama yapan ekiplerden uzak durulması yaptıracağınız ilaçlama sonrasında mağdur olmamanız açısından oldukça büyük önem taşır ve kertenkele ilaçlama işe yaramayacağı için sizin sıkıntılarınız daha fazla katlanarak başka servislerden hizmet alma ihtiyacı duyulacağı için ucuz olmaktan çıkıp daha pahalıya mal olur.

 

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *