Kertenkele İlaçlama İstanbul

Kertenkele İlaçlama İstanbul

Kertenkele İlaçlama İstanbul genelinde özellikle yeşil alanların bol olduğu bölgelerde sıkça talep edilmektedir. Böcek ilaçlama ile kertenkele ile mücadele arasında bazı farklar mevcuttur. Böceklerle mücadele kokusuz sıvı veya sisleme yöntemler ile yapılırken jel ilaçlama teknikleri de kullanılabilmektedir. Ancak kertenkele ile mücadele için kokusuz ilaçlar zayıf kaldığı gibi kertenkele böcek ilaçlarına oldukça dirençli bir yapıdadır. Bu nedenle çok daha etkili ilaçlar ve geniş kapsamlı bir ilaçlama yöntemi kullanılması şarttır.

Bilindiği gibi kertenkele türleri omurgalı canlılar grubunda yer alır ve sürüngenler arasında incelenen bir özellikleri vardır. Kertenkelenin biyolojik yapısı diğer böcek türlerinden oldukça farklılık gösterir. Birden fazla kertenkele türü vardır ve bunların bazıları zehirli zararsız bir yapıdadır. Kertenkele türleri arasında zehirli kertenkele, dikenli kertenkele, yılanımsı kertenkele, uçan kertenkele, iguana, bukalemun, komodo ejderi gibi türler mevcuttur.

Kertenkelenin görünümü uzun ve yuvarlak görünümde bir vücuda sahiptir. Kertenkelenin derisi pürtüklü ve pullu bir özellik sergiler. Kertenkele ayakları genelde 4 ayaklı olarak görülür ancak bazı yılanımsı kertenkele olarak belirtilen türler ayaksız bir yapıdadır. Bazıları ise iki ayaklı bir yapıdadır kertenkelenin çok büyük bir çoğunluğunda göz kapağı mevcuttur. Ve bu göz kapakları hareketli bir yapıya sahiptir yer altında yaşayan kertenkelelerin dışında dış kulak deliği bulunmaz.

Bu canlıların ağaçlara kolay bir şekilde asılmasına yarayan ince ve uzun kuvvetli kuyruk yapıları bulunmaktadır. Kertenkelenin en ilginç taraflarından biri tehlike hissettiği anda kuyruğunun arka kısmını koparıp hızla kaybolması olarak dikkat çeker. Bu kuyruk koptuktan sonra 1 ay gibi bir zamanda tekrar yeniden bir kuyruk meydana gelerek eski görünümüne kavuşur. Ancak eskisi kadar düzgün görünümlü olmaz renk ve pul bakımından değişik bir görünüm sergiler.

Kertenkelenin Zararları Paniğe Neden Olmasıdır

Kertenkele beslenmesini çok bacaklılar, böcek, akrep gibi canlılar ile sağlar. Kertenkelenin dili onun en büyük silahıdır ileriye doğru fırlatılabilir bu dili avını yakalamada büyük bir öneme sahiptir. Üzerindeki yapışkan tükürük sıkıca kavrayarak yakalanmasına ve dişlerinin arasına almasına yardımcı olur. Dişi kertenkele üremek için bir toprağın içine yada taşın altına çengelli tırnaklarıyla açtıkları çukurların içine yumurtasını bırakır.

Kış mevsiminde ise deliklerin içerisinde kış uykusuna yatarak ilkbahar gelene kadar buralarda dinlenir. Kertenkeleler daha çok yağışlı havalarda yuvalarının su dolması yada yiyecek ve beslenmek için çeşitli sebeplerle binaların ve daire içlerine gelir. Eve girince sadece taşıdığı mikrop ve görüntü olarak değil insanlarda ciddi anlamda tedirginlik ve paniğe sahip oldukları için çocuklar ve bayanlar çok çekinir. Korku ve paniğe sebep olan kertenkele ile bireysel mücadele pek fazla işe yaramaz.

Özellikle eve girip yumurtlayan kertenkeleler ile mücadele çok daha zordur. İstanbul kertenkele ilaçlama firması olarak kertenkeleler ile mücadelede profesyonel ilaçlama yöntemleri ve en etkili ilaçları kullanmaktayız. Kertenkelenin zararları insan sağlığı açısından çeşitli riskler içermektedir. İnsanların besin kaynaklarını ve bitkilere zarar verirler. Sebze, meyve ve taze yaprakların suyundan içerek ciddi anlamda zarara yol açabilirler. Ayrıca saksılar içinde yetiştirilen çiçeklere büyük zarar verdikleri bilinmektedir.

Kertenkelenin zararları arasından ilk sırada panik yapması, sıkıştırılan kertenkelenin insanları ısırması gibi eğilimler sergilemesidir. Kertenkele ilaçlama İstanbul ekibi olarak kertenkelenin evlerden arındırılması için bilinçli mücadele veriyoruz. Özellikle bebekler için tehlike arz eden kertenkeleler sorun yaşatabilir. Şayet evinizde kertenkele görüyorsanız ferdi olarak bu canlıdan kurtulmanız sadece tek bir kertenkele durumunda mümkün iken evde üremiş kertenkeleler ile mücadele başarılı olmaz.

Kertenkele Eve nasıl Girer?

Kertenkele hem bitkisel hemde etobur olarak beslenen bir canlıdır. Evdeki çiçeklerle beslendikleri gibi böceklerle de beslenebilirler. Kertenkele yumurtlama yolu ile üreyen bir canlıdır. Üreme organları bulunmasına karşın döllenme kertenkelenin içinde gelişir. Dişi kertenkele yumurtasını güvenli bulduğu bir bölgeye saklar her defada 5 ile 8 arasında yumurta bırakabilir. Ancak çok az türlerde doğum yoluyla üremesini gerçekleştirir. Kertenkele zehirli midir? diyorsanız bazı türler özellikle yeşil kertenkeleler ciddi durumlara sebep olabilir.

Kertenkele zehiri bazı türlerde ölümcül etkiler sergileyebilir ancak ülkemizde bu tür kertenkele türleri ile pek karşılaşılmaz. Anadoluda yaşayan yeşil kertenkeleler de zehir mevcuttur kertenkelenin sevmediği koku var mı? diyorsanız kertenkele karanfil kokusundan hoşlanmaz. Çatıda kertenkele daha fazla bulunmaktadır çünkü binaya duvarlara tırmanarak çatı arasına girip buradan tavanlardan evlerin içine girerler.

Evde kertenkeleden kurtulma yolları arasında evi kertenkeleye karşı ilaçlatmak en başta gelen çözümdür. Kertenkele ilaçlama fiyatları diğer böcek türlerine göre daha yüksek olabilir. Kertenkele toprak üzerinde ve içinde yaşadığı gibi soğuk iklime dayanıklı değildir. Soğuk ortamlarda kertenkele pek bulunmaz yaz aylarında vücut ısısını dengelemek için bol bol taşların üzerinde dinlenmesine şahit olunur. Yaklaşık olarak 3 000 kadar kertenkele türü olduğu bilinmektedir.

Ancak bunların pek çoğu zehirsizdir kertenkele ısırması genellikle görülen bir durum değildir. Ancak nadirde olsa böyle durumlarla karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarda zehirli olup olmadığını bilmediğiniz için doktora gitmekte fayda vardır. Yaranın enfeksiyon kapma riskide mevcuttur kertenkele ilaçlama İstanbul genelinde sıkça yaptığımız bir ilaçlama türüdür. Kertenkeleler ile mücadelede daha çok kokulu ve karışım ilaçlar kullanılarak sisleme yöntemi ile ilaçlanmasını tavsiye ediyoruz.

Kertenkele İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kertenkele ilaçlama yöntemleri sıvı spreysiz uygulama ile yapılabilir. Ancak bu sadece yeni başlayan kertenkele şikayetlerinde etkili olur. Yeni oluşan sorunlarda kertenkelenin saklama ve dolaşım alanlarına püskürtme şekilde kertenkele ilacı uygulayarak ilaçtan etkilenerek ölecektir. Ucuz kertenkele ilaçları ile evinizdeki kertenkeleyi yok etmeniz pek mümkün olmayacaktır. Şayet evde üreyen ve sayıları fazla olan kertenkelelerden kurtulmak için sıvı püskürtme uygulama ile çözüm alamazsınız.

Geniş kapsamlı yöntem olan sisleme uygulama onların saklanma alanlarına kadar etki ederek ciddi anlamda kontrol sağlayacaktır. Kokusuz ilaçlar yerine daha etkili aktif maddeye sahip az kokulu ilaçlar karıştırılarak kullanılmalıdır. Derisini tahriş eden etkili böcek ilaçları evdeki kertenkelelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Ancak bunu profesyonel kertenkele ilaçlama firmaları ile görüşerek yaptırmanızda fayda vardır. Kertenkele zor ölür ve kolay ölmez.

Atlas Türk İstanbul kertenkele ilaçlama firması olarak yaşadığınız kertenkele şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği alabilirsiniz. Kertenkele zor kontrol edilen ve kolay saklanan bir canlı olduğu için onun derisini tahriş edecek özellikle ilaçlar kullanılması ve geceleri dolaşarak ilaçtan etkilenmesi sağlanmalıdır. Çünkü dip bölgelere saklanıp yumurtlayan ev kertenkelesi için yapılan yüzeysel ilaçlama esnasında kertenkele hemen etkileyebilir. Bu gibi durumlarda ilacın etkisi devreye girerek evdeki kertenkelenin yok edilmesi sağlanmalıdır.

Kertenkele İlaçlama İstanbul ekibimiz yaz aylarında bina ve dairelere giren kertenkele türlerine karşı bilinçli mücadele vermektedir. En iyi kertenkele ilaçlama firması olarak açık ve kapalı alanlardaki kertenkele şikayetlerinize en iyi ilaçlar yardımı ile çözüm sunmaktayız. Kertenkeleden kurtulmak için doğru firma seçmeniz çok mühimdir. Aksi takdirde kertenkele ölmeyecek ve şikayetleriniz son bulmayacaktır.

$ s olarak etiketlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir