Kertenkele eve nereden gelir

kertenkele şikayeti
25 May

Kertenkele eve nereden gelir çoğu insanın karşılaştığı böcek sorunlarından daha zor bir durumdur kertenkele şikayetleri. Evlere kertenkele nereden gelir nasıl gireler aslında kertenkele çeşitleri evlerde sık görülen zararlı hayvanlar olmayıp kapı ve pencerelerin açık olması durumunda kimi zaman avlanmak için kimi zamanda evdeki bitki ve çiçeklerin cazibesine kapılarak daire ve evlere girerler. Kertenkele sorunu yaşanan evlerin çoğunda etraftaki yeşil alanlar ve ağaçlar ayrıca terasta bitki yetiştirilen binalar daha sık kertenkele sorunu ile karşılaşmakta olup insanların korkmasına neden olan zararlı kertenkele eve nereden gelir sorusuna en net cevap olarak ormanlık alanlara yakın binaların ve bahçedeki yeşilliklerin ve bitkilerin daha sık kertenkele şikayeti yaşanmasına sebep olduğu bilinmelidir. Kertenkele türleri genelde zararsız olsa da bazı kertenkele çeşitleri oldukça zehirli olup insanlar için ciddi risk taşıdığı için insanlar genelde kertenkeleden korkar ve görmekten hiçte hoşlanmazlar.

Kertenkele eve nereden gelir diye düşünenler için kertenkele zararlısının girebileceği tüm açık yerleri kapatmaları ve eve kertenkele girmesi durumunda kertenkele ilaçlaması yaptırmaları gereklidir. Kertenkele zararlısı insanların çeşitli isimle andığı değişik renkleri ve türleri olan bir canlıdır. Isıran kertenkele türleri var mı şeklinde sorular için büyük ve iri cüsseli olan bir kaç tür dışında insanlara saldıran kertenkele bulunmaz. Yusufçuk gibi değişik isimler ile anılan kertenkele türleri insanlara zarar vermese bile görüntü olarak korkuya sebep olur. Yerleşim alanları ve sitelerde ortaya çıkan kertenkele çeşitleri arasında yeşil kertenkele daha tehlikeli olup bu tür çok nadir görülür.

Atlas ilaçlama firması olarak kertenkele şikayetlerinin ortadan kaldırılmasında birinci sınıf kertenkele ilaçları ile kalıcı çözümler sunuyoruz. Kapalı alanlarda kertenkele mücadelesi kokulu ve sisleme uygulama ile yapılmalı kokusuz ilaçların etkisiz kalacağı unutulmamalıdır. Kertenkele ilaçlama oldukça kapsamlı bir hizmet şekli olup basit ve sıradan ilaçlar ile spreyleme ilaçlama yapılarak önlenmesi pek mümkün değildir. İlaçlama hizmetlerinde doğru yöntem ve etkili ilaçlar kullanılmalı kertenkele türlerinin evlere giriş yolları tespit edilerek buralarda gerekli önlemlerin alınması telkin edilmelidir. Haşere ilaçlama sadece ilaçlama yapılarak tam başarılı olmayacağı için önleyici tedbirler tam olarak alınmak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir