Karıncalar ısırır mı

Karıncalar ısırır mı yaz döneminin gelmesi ile çoğu haşere türünün evlerin etrafında görülmesi gibi karıncalarında ciddi şekilde insanların evlere girme eğilimleri artmakta olup bazı karınca çeşitlerinin zehirli olması ve kırmızı karıncalar ile küçük yapılı kimi karınca çeşitlerinin insanları ısırması ve ciltte kızarmalara alerjik durumlara yol açması sık karşılaşılan bir durumdur. Evlerde görülen karıncalar ısırır mı hangi karınca türleri ısırır gibi pek çok soru ile karşılaşan ekibimiz müşterilerine karıncaları ısırması sanıldığı kadar tehlikeli bir durum olmasa bile özellikle küçük çocuklar ve bebeklerde daha sık karşılaşılan bir durum olup tüm karıncalar ısırır mı sorusuna verilen cevap elbette tüm karınca türleri ısırır ancak karınca durduk yere ısırmaz ve tehlike hissettiği zaman yada sıkıştığı durumlarda insanı ısırıp acı duymasına neden olur. Kanatlı karıncalar ısırır mı en çok hangi karıncalar ısırır belkide bize en sık soruların başında bu tür sorular gelmekte olup kanatlı karıncalar daha rahatsız edici türler olup insanda ısırılma sonrası kırmızı karınca türü ve kanatlı karıncalar ısırdığı zaman daha fazla acının duyulmasına neden olurlar.

Karıncalar ısırır mı diyen insanların bilmesi gereken karınca çeşitlerinin tamamı ısırma potansiyeline sahip olup durduk yere ısırmazlar ve pek çok karınca çeşidi zararsızdır. Karıncaların yaşam alanları evlere ve binalara yakın olduğu durumlarda çeşitli bölgelerden ev içlerine girip insanların gıdalarına ve kullandıkları mutfak malzemelerine musallat olurlar. Elbette karıncalar durduk yere evlere girmez. Ekmek kırıntıları, şekerli gıdalar ve ağzı açık bırakılan yiyecekler karınca kolonisi için bulunmaz bir davetiye olacağı için karınca şikayetleri yaşamak istemiyorsanız mutlaka geceleri çöpleri boşaltın.

Açıkta yiyecek bırakmayın ve evi sık süpürüp ekmek kırıntılarını yerlerde bırakmayın Eve giren tek bir karınca uygun şartları bulduğu zaman salgıladığı çeşitli koku ve kimyasal sayesinde diğer karıncaları davet ederek kısa zamanda evin karınca akınına maruz kalmasına yol açar. Her ne kadar karıncalar zararsız canlılar olsa bile yiyecekleri kirletip evde bebek ve küçük çocukları ısırıp sıkıntı verir. Karınca ısırması rahatsız edici bir durum olup evdeki karıncalardan kurtulmak için etkili bir ilaçlama yeterlidir.

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *