Karınca ilaçlama yöntemi

Karınca ilaçlama yöntemi açık alanlar ve ev içinde farklı karınca ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılabilmektedir. Dış alanlarda karınca yuvaları olan yerlerde ve duvar diplerinde yoğun olarak hareket halindeki karıncalar için kokulu karınca ilaçlama yöntemi uygulanmalı ilacın ani etkili olması ve bunun yanında kalıcı özelliğe sahip olması bahçedeki karıncaların kısa sürede önlenmesine ve apartman içlerine girişlerinin durdurulmasına çok etkili olacaktır. Kokusuz  ilaçlama yöntemi ise ev içinde ve nispeten daha az karınca problemi olan yerlerde yapılmalıdır. Karıncalar çok fazla ise ve diplere yuva yapmışlar ise kokusuz ilaçlama yetersiz geleceği için daha etkili bir ilaçlama türü olan sisleme şeklinde kokulu karınca ilaçlaması yaptırılarak karıncaların ortamdan arındırılmaları kolay bir şekilde mümkün olacaktır.

Jel karınca ilaçlama yöntemi ise daha çok daire içlerinde ve binaların iç kısımlarında yaptırılması gereken bir karınca mücadele şekli olup bahçe ve dış alanlarda uygulama yapılması etkisiz kalmasına neden olur. Evde yapılan ilaçlama karıncaların yoğunluğuna, karınca türlerine ve karınca yaşam alanlarının özelliğine bağlı olarak farklı şekillerde uygulanabilmektedir. En etkili karınca ilaçlama yöntemi hiç şüphesiz kokulu ve sisleme şeklindeki karınca ilaçlama yöntemidir.karıncalar nereden gelir

Karınca ilaçlama ne zaman yapılmalıdır ?

Karıncaların yoğun olarak görülmeye başladığı dönemler baharın gelmesi ile ısınan toprakta hareketlenen tüm haşereler gibi karıncalarında sayılarında ciddi artışlar ve yüzeyde karınca hareketlerinin çok yoğun görülmesine neden olur. Karınca ilaçlama yöntemi zamanlama olarak yaz aylarının başlangıç dönemlerinde daha fazla yaptırılan bir hizmet türü olsa da evlerde görülen karınca ile ilaçlama yöntemi zaman sınırlaması olmadan şikayetlerin başladığı zamanlarda yaptırılarak evleri istila eden karıncaların önlenmesi için gereklidir.

Garantili ilaçlama ile ev ve iş yerlerinde karınca ilaçlama hizmeti veren atlas ilaçlama firması tüm karınca türlerinin insanlara yaşattığı olumsuzlukların sona erdirilmesi için yeni nesil karınca ilaçları kullanılması ve buna ilave olarak özel karınca ilaçları ile kalıcı bir etki sağlaması için yaz kış karınca görülen mekanlarda karınca şikayetini en kısa sürede önleyen karınca ilaçlama yöntemi belirlenerek karıncaların zararları önlenebilir mekanlarınız da yaşadığınız karınca şikayetlerinde bizden böcek ilaçlama yardımı alarak sorunlarınızdan kurtulmanız çok kolay olacaktır..

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *