karafatmalar neleri yer
Karafatma böceklerinin beslenme şekli
18 Mart 2015
karafatma evlere nasıl girer
Karafatmalar nereden gelir
18 Mart 2015
karafatma hakkında bilgiler

karafatmaların genel özellikleri

Karafatmaların yapısı nasıldır bilinen hamam böcekleri ile kıyaslandığı zaman daha koyu renkleri ve parlak siyah vücut yapıları vardır. İlaçlama yaptığımız bu böcek sert kabuklu başında bir çift anten bulunan tipik bir hamam böceği görünümüne sahip pis alanların müdavimi bir böcek türü olup sıcak ve nemli alanlarda bolca üreme imkanı bulur. İnsanların dairelerine giren karafatmaların yapısı nasıldır elbette tüm böcekler gıda maddeleri ve nemi sever bilindiği gibi böcekler su olan bölgelerde daha çok yaşama imkanı bulan küçük canlılar olup saklanma ve yumurtlama alanları olarak dip köşeleri seçer çeşitli nedenler ile yumurtalara dış etkenler tarafından yönelen tehlikelerden korumak için fazla göz önünde olmayan bölgelere yumurtalarını bırakırlar.

Dişi karafatmaların yapısı nasıldır elbette hamam böceği türleri çok hızlı hareket eden ve yumurta bırakarak üreyen haşereler olup karafatmaların yapısı da bu kapsamda bir defada yüzlerce yumurta bırakıp bir yıl içerisinde defalarca yumurtlayan ve inanılmaz derecede hızlı üreyen böcekler olarak insanların mutfak ve banyolarında ortaya çıkıp ev içinde hijyen sorunları ve sağlık için tehlike oluştururlar. Karafatmaların yapısı nasıldır ve ne tür karafatma ilaçlaması yaptırılmalı şeklindeki görüşlere cevap olarak en iyi karafatma ilaçları onların yuvalarına etki eden yumurta bıraktırmayıp bu böceklerin kökünü kazımak için en yüksek performansı sergileyen haşere ilaçları olup kokulu karafatma ilaçları ile kokusuz jel karafatma mücadele ilaçları en bilinen böcek öldürücüler olarak bu böceklerin yok edilmesinde önemli etkiye sahip uygulandığı alanlarda son derece kalıcı etkisi olan ilaçlardır.

Karafatmaların anatomisi hamam böcekleri ile aynı olmasına karşın renkleri farklıdır. Üremek için karanlık bölgeleri tercih eden bu zararlı böcekler evde özellikle mutfak ve banyolarda karşımıza çıkarlar. Karafatma ilaçlama kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Sıvı püskürtme ve jel ilaçlama uygulama yöntemi ile de karafatmalardan kurtulmak mümkündür. Sisleme yöntem ile ani ve kısa sürede bu böceklerden kurtulmak daha kolay olacaktır. Böcek ilaçlama uzmanlık gerektiren bir hizmet olması nedeni ile bilinçli ilaçlama firmaları ile çalışmak böceklerin mekanlardan temizlenmesini kalıcı ve sağlıklı olarak sağlamak önemli bir tercihtir.

Comments are closed.