karafatma hakkında bilgiler
Karafatmaların yapısı nasıldır
18 Mart 2015
en etkili karafatma mücadelesi
Karafatma ile mücadele
18 Mart 2015
karafatma evlere nasıl girer

karafatmalar nerelerden gelir

Karafatmalar nereden gelir siyah ve iri yapılı bir böcek çeşidi olan karafatma böceği hamam böcekleri ile aynı özellikleri taşır. İlaçlama yapılarak bu böcekler önlenmelidir. Rengi farklı olsa bile oda hamam böcekleri gurubuna mensup bir haşere türüdür. Evde görülen karafatmalar nereden gelir daha çok dış alanlarda görmeye alışık olduğumuz karafatma zararlısı binaların zemin katlarınca oldukça fazla görülen buralarda üreyip çeşitli nedenler ile daire içlerine girip insanları rahatsız eden bir böcektir. Karafatmalar nereden gelir en fazla bu böceklerin oluşmasına sebep olan nedenler bilinmeli ve karafatmalar ile mücadele için karafatma görülen mekanlarda karafatma böceği ilaçlaması yaptırılmalıdır. İsmi şark yani doğu hamam böceği olan ancak insanlar arasında karafatma böceği olarak anılan bu böcek nemli ve karanlık yerlerde, sıcak ortamlarda, çöplük alan ve gıda maddelerinin yemek yağlarının yüzeylere yapıştığı bölgelerde oldukça sık görülen bir böcektir.

Apartmanlara karafatmalar nereden gelir bu sorunun yanıtı aslında oldukça basit olup kapı altları, havalandırmalar, toprak zeminler ve lağım kanalları en fazla hareket alanları olup küçük boşluklardan bile kolayca girebilen bu haşerelerin saklandıkları yerler duvar dipleri, atıl durumdaki kullanılmayan eşyalar, çürümüş ağaç ve uzun süre yerinden kaldırılmayan metal çürümesi görülen alanlarda çok sık görülür buralara yavrulayan karafatma haşereleri yiyecek aramak için gece karanlıkta hareket ederek insanların evlerine girerek mutfak banyo ve diğer odalarda yuvalanıp zaman geçtikçe ürer ve daire içinde sorunlara sebep olurlar.

Karafatmalar nereden gelir şeklinde sorulara verilecek pek çok yanıt vardır ancak en temel noktalar saydıklarımız olup evde karafatma yaptırmak bu böceklerin imhası için şarttır. Karafatma nereden eve girer? Bu aslında pek çok insanın merak ettiği bir konu olup evlere girdikleri bölgeler evlerin su giderleri, binaların havalandırma bölgeleri, kapı altı ve boşluk olan bölgelerdir. Dış alanlar ve binaların alt katları bu böceklerin evlere girişini önlemek için ilaçlanarak evlere böcek girişi engellenmelidir. Böcek ilaçlama bilinçli ve donanımlı ekipler tarafından profesyonel olarak yapılmalıdır. Ucuz ilaçlama yapanlardan uzak durmak olası sorunlar yaşamanızın önüne geçer.

Comments are closed.