Karafatma ile mücadele

Karafatma ile mücadele her şeyden önce halk sağlığı ilaçları ve yüksek haşere kontrolü sağlayan kaliteli haşere mücadele ilaçları ile ilaçlama yapılmalıdır. Evlerde karafatma ile mücadele edilirken bu böceklerin ne denli yoğun üredikleri ve duvar aralarına kadar saklandıkları bilinmeli bu haşerelerin ilaçlaması için kullanılacak haşere ilaçları hem ani etkili olamaları bakımından hemde kalıcılığı uzun süren karafatma ile mücadele ilaçları olmalıdır. Apartmanlar, siteler, villa ve iş hanları bu böceklerin yaz aylarda sık görüldüğü yerler olup profesyonel olarak karafatmalar ile mücadele için güvenilir ilaçlama firmalarında ilaçlama servisi talep edilmesi en doğru yoldur. Yaz dönemleri karafatmaların yumurtadan çıkma dönemleri olup bu zaman diliminde çok hızlı çoğalır ve konutlarda çok daha fazla oranda görülürler.

Atlas ilaçlama ekipleri karafatmalar ile mücadele için hem yüksek oranda böcek öldürücü aktif maddeler içeren ilaçlar kullanır hemde böcek türüne özel uygulamalar ile evlerde ve açıkça alanlarda insanların canını sıkan bu böceklerin kısa sürede imha edilmesi için özel bileşenli birinci sınıf haşere kimyasalları ile profesyonel karafatma ile mücadele servisi vermektedir. Mutfak ve banyolar bu böceklerin ana üreme noktaları olup ilk girişler çoğu apartman dairesinde su giderleri ve açık havalandırma boşluklarından başlamakta buralardan evlere yerleşen karafatma ve diğer böcek türleri giderek çoğalmaya başladığı zaman evin diğer bölümlerine yayılarak insanlar için oldukça ciddi rahatsızlık nedeni olmaktadırlar.

En etkili karafatma ile mücadele daha bu böceklerin ilk görülmeye başladıkları anda yaptırılan ve her tarafı sarmadan erken önlem alınan durumlar için daha kalıcı olmakta evlere girip üreyen ve çoğalan böcekler ile mücadele daha zorlu ve çok daha zahmetli olmaktadır. Evde karafatma mücadelesi jel ilaçlama ile yapıldığı zaman yaklaşık olarak 15 gün gibi bir zaman bu böceklerin görülmesi normaldir. Aynı şekilde sıvı kokusuz ilaçlar ile yapıldığı zaman böcekler belirli bir süre çıkmaya devam eder. Böcek ilaçlama yöntemi içinde en etkili olan hiç kuşkusuz ani öldürücü etkisi ile sisleme yöntem ve kokulu böcek ilaçlama şekli olmasına karşın temizlik gerektireceği için jel ilaçlama en fazla tercih edilen yöntemdir.

Sık Sorulan Sorular