Karafatma ilaçlaması ne zaman yapılmalı

karafatma ilaçlaması ne zaman yapılmalıdır
18 Mar

Karafatma ilaçlaması ne zaman yapılmalı havaların ısınmaya başlaması ile hareketlenen böcek türleri toprak yüzeyine çıkarak binalara ve yaşam alanlarına daha sık girme eğilimi gösterir. İlaçlama servisi bu dönemlerde gerek karafatma ilaçlaması ne zaman yapılmalı sorusu gerek diğer böceklerin ilaçlama zamanı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli ayrıntı daha haşerelerin üremeye başlamadan ilk görüldükleri anda ilaçlama hizmeti alınarak kolay ve daha etkili bir biçimde imha edilmelerinin sağlanması apartman ve siteler için olduğu kadar evler içinde etkisini daha uzun süre gösterecektir. Yaz aylarında karafatma ilaçlaması ne zaman yapılmalı bu konuda oldukça fazla soru ile karşılaşan ekiplerimiz ısınan havalar ile birlikte özellikle mayıs ve haziran aylarında karafatma mücadelesinin en yoğun olarak yapıldığı dönemlerin olduğunu belirtip insanların bu dönemlerde daha fazla böcek ilaçlaması yaptırıp gerek hamam böcekleri ve gerek karafatmalar için ilaçlama zamanı olarak aslında evde görülen tek bir böceğin bile kısa sürede dairede böcek yayılmasına neden olacağını bunu önlemenin bir an önce karafatma ilaçlaması ile mümkün olduğu bilinmelidir.

Apartmanlarda karafatma ilaçlaması ne zaman yapılmalı bunun en doğru zamanı yaz başlangıçları olup aslında yaz başları ve yaz sonlarında yapılacak iki ilaçlama böceklerin uzun süre binalardan uzak tutulmasına yardımcı olur ancak hiç olmazsa yılda bir defa ilkbahar ve yaz dönemleri arasında apartmanda ilaçlama yaptırmak bile böceklerin girişlerini önemli oranda engelleyecektir. Profesyonel karafatma mücadelesi kapsamında karafatma ilaçlaması ne zaman yapılmalı diyenler için en uygun dönem yaz başlangıcı olup ancak evde olan böceklerin imha edilmesini beklemek sorunların dahada içinden çıkılmaz bir boyuta bürünmesine neden olur.

Bu nedenle önleyici ilaçlama için yaz başlangıçları önemli olurken evdeki böcekler için görüldükleri anda karafatma ilaçlama servisi alınmalıdır.  Karafatmaların yok edilmesi için yaz döneminin başlangıcı en doğru ilaçlama zamanıdır. Havaların ısınması ile çatı, havalandırma gibi bölgelerden evlere yönelen karafatma zararlısı insan sağlığına ciddi risk içerir. Böcek ilaçlama bu böceklerin yok edilmesi açısından son derece önemlidir. Atlas ilaçlama olarak yaşam alanlarınızda ortaya çıkan haşerelere son veriyoruz.