Karafatma böcekleri nerelere yuva yapar

karafatmalar nerelere yuva yapar
18 Mar

Karafatma böcekleri nerelere yuva yapar hepimizin başına böcek ve haşereler ile ilgili sorunlar ve ilaçlama yaptırmak gelmiştir. Apartmanlarda daire içlerinde bazen iş yerlerinde çeşitli nedenlerden dolayı haşerelerin karşımıza çıkması hiç hoşa gitmeyen bir durum olup bazı insanlar böceklerden tiksinirken bazıları oldukça korkmaktadır. Peki ama evlere dışarıdan giren karafatma böcekleri nerelere yuva yapar ve ev içinde hangi bölgelerde gizlenip buralarda yumurta bırakarak nasıl ürerler. Karafatma böceklerinin üremesi hamam böceği gibi hızlı ve istilacı bir yapıda olup saklandıkları alanlarda yumurta bırakan bu böceklerin kısa sürede evi sarmalarına özellikle havaların ısınması ile böcek sorunlarının ciddi oranda artmasına yol açarlar.

Daire içine yerleşen karafatma böcekleri nerelere yuva yapar süpürgelik kenarları, kapı pervazları, banyo ve küvet duşa kabin teknesinin altı, dolapların arkları, kapı diplerindeki boşluklar ve çeşitli ev eşyalarının arkasına mutfak dolaplarının etrafına yuvalanan karafatma böcekleri nerelerde yuvalanır diye düşünen insanların bu saydığımız yerlerde böcekleri görmeleri sonucu evde karafatma ilaçlaması yaptırmak için ilaçlama firmaları ile temasa geçerek karafatma böceği mücadele hizmeti almak istemeleri aslında geç kalınmadan yaptırılan haşere ilaçlamanın ne denli önemli olduğuna titiz insanların daha dikkatle yaklaştığı ve düzenli olarak ev ve iş yerlerinde böceklere karşı ilaçlama servisi almalarından anlaşılır.

Apartman ve sitelerde karafatma böcekleri nere yuva yapar elbette açık alanlardan ilk girecekleri yer binaların sığınak, otopark, kalorifer dairesi, merdiven boşlukları ve çatı araları gibi yerler böceklerin yuvalanmasına daha uygun alanlar olup bu bölgelerde gizlenen karafatma böcekleri zaman içinde hıza üremelerin den dolayı evlere girmeye başlar ve daire içlerinde böcek şikayetlerine yol açarlar. Karafatma böceği yuvası olarak parkelerin arası, kapı dipleri, dolap araları ve duvar dipleri evlerde en fazla görülen bölgelerdir. Parlak siyah bir renk yapısına sahip olan bu kara böcekler dış ortam böcekleridir. Karafatma böceği ilaçlama hizmeti alındığı zaman bu bölgelerin iyi ilaçlanması şarttır. hamam böcekleri istilacı ve hastalık saçan pis böcekler olduğu için erken müdahale ve böcek ilaçlama yaptırılması şart olan zararlı haşere çeşitleridir.