pis böcek türleri
Karafatma böceği ısırır mı
18 Mart 2015
evde karafatma ilaçlaması
Karafatma böcekleri nasıl ilaçlanır
18 Mart 2015
karafatmaların üreme alanları

Karafatma böcekleri nasıl çoğalır

Karafatma böcekleri nasıl çoğalır evlerin bir numaralı sorunları arasında yer alır. İlaçlama yapılmayan haşere problemleri gerek insan sağlığı açısından gerek çirkin görüntüye neden oldukları için halk arasında pek çok insanın hiç sevmediği haşereler arasında yer alan hamam böceği ve karafatma böcekleri nasıl çoğalır evlerin hangi bölgelerinde üreme eğilimi gösterip insanlar için sıkıntı kaynağı olurlar. Tüm haşere türleri nemli ve sıcak alanları sever ancak bazı böcekler daha kısmi olarak şikayet sebebi olurken karafatma böcekleri daha hızlı yayılır ve dairenin her yanında ortaya çıkaralar. Karafatmaların yok edilebilmesi için ilaçlama yapılacak alanlar için en etkili yöntem olarak bilinen sisleme şeklinde uygulama yada jel karafatma ilaçlama yöntemlerinden biri tercih edilmelidir.

Dumanlı yöntem olarak bilinen sisleme böcek ilaçlaması haşereleri çok kısa süre içinde saklandıkları yerden çıkarıp kısa sürede imha ederken 3 ay kalıcı özelliği ile de yumurtadan çıkan böceklerin imha edilmesine olanak sağlar ancak bu uygulama dairenin kapalı tutulması ve genel temizlik yapılmasına ihtiyaç duyar. Jel karafatma ilaçlaması ise kokusuz ve dairenin kapalı tutulmasına temizlik yapılmaya ihtiyaç duyulmadığı için hem daha avantajlı hemde daha az zahmet verir ancak böceklerin yok olmaları için yoğunluğa göre 1 hafta ile 1 aylık bir dönem geçmesi gerekip yumurta bıraktırmadığı için daha kalıcı bir özelliğe sahiptir. Sizde karafatma böcekleri nasıl çoğalır diye merak edip bu böceklerin ani şekilde artmalarından bıktıysanız atlas ilaçlama firmasının ekiplerinden ilaçlama yardımı alarak karafatma böcekleri nasıl çoğalır sorusuna kalıcı bir şekilde ilaçlama çözümleri ile yanıt bulursunuz.

Yaz aylarında karafatmalar nasıl çoğalır diye arayanların sayısı o kadar çoktur ki karafatma ilaçlama servisi yetiştirmekte oldukça zorlanırız. Kara böcekler olarak ta bilinen bu böcekler insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Hamam böceği türlerinin özellikleri hızlı üremeleri ve çok çabuk mekanları istila etmeleridir. Yaz aylarında sıkça yapılan karafatma böceği ilaçlama hem mekanların hijyeni hemde insanların sağlığının korunması açısından önemlidir. Apartman ve evlerde böcek ilaçlama hizmeti alınarak huzursuzluk nedeni olan tüm böcek çeşitlerinin yok edilmesi şarttır.

Comments are closed.