kulağa kaçan böceğinin zararları
Kulağa kaçan böceği ne yapar
12 Temmuz 2015
akreplerin tehlikesini önleme
Akrepten korunma yolları
13 Temmuz 2015
ısıran karınca türleri

tehlikeli karıncalar

Bina etraflarında ve daire içlerinde görülen karıncalara karşı, karınca ilaçlama oldukça önemlidir. Peki kanatlı karınca zararlı mıdır insanların yedikleri ve kullandıkları gıda maddelerine içeceklere özellikle şekerli gıdalara çok yoğun ilgi duyan karınca çeşitleri ortalıkta bırakılan tüm şekerli besinlere gelirler. Dairelerin mutfak bölümlerinde daha sık karşılaşılan bir böcek türü olan karıncaların doğal yaşam alanları dış mekanlar olup büyük çoğunluğu toprağın altına inşa ettikleri yuvalarda yaşarlar. Uçan kanatlı karınca zararlı mıdır nelere zarar verir şeklinde bir soru için verilecek cevap kanatlı karıncaların boyları ve vücutları çoğu karıncaya oranla daha iri olup etrafta uçabilir ve insanları ısırma özelliğine sahiptir. Karınca türleri içinde zehirli karıncalar ve ısıran karıncalar olmasına karşın Ülkemizde zehirli ve ölümcül karıncalara pek rastlanmaz. Tehlikeli karıncalar içinde ateş karıncaları olarak bilinen kırmızı renkli karınca türü saldırgan ve ısıran bir tür olup zehirli olanları insanlar için ciddi tehdit nedeni olurlar. Bu nedenle ilaçlama servisi alarak karıncalardan korunmak önemlidir.

Uçan kanatlı karınca tehlikeli midir?

Siyah kanatlı karınca zararlı mıdır siyah karıncaların kanatlı olanı ve normal yürüyen türleri bol görülen bir haşere olmakla birlikte iri yapılı kanatlı karıncalar daha kolay insanları ısırır ve huzursuzluk verirler. Kanatlı karıncalardan korunmak için evlere giriş yolları olarak kullandıkları doğal gaz borularının kenarları, kapı pencere altları çatlaklar ve boşluk her bölgeden evlere girebilen karıncalar açıkta bırakılan yiyeceklere ve ekmek kırıntılarına geldikleri için böylesi besinlerin ağzı açık olmamalı ve ekmek kırıntılar yerden hemen süpürülmelidir. Bahçede koloni halinde görülüp evlere giren kanatlı karınca zararlı mıdır karıncaların zararlarından nasıl korunulur öncelikle karıncalar zararsız haşereler olmasına karşın ısıran türleri ve zehirli karınca çeşitleri mevcuttur.

Karıncalardan kurtulmanın yollar içinde en etkili karınca ilaçlaması yaptırmak olup daire ve apartmanlarda karınca ilaçlama yaptırmanın tüm haşereleri önleme özelliğinin olduğu bilinmelidir. Karınca çeşitleri koloni şeklinde yaşadığı için evlere girerek insanların hayatını oldukça olumsuz etkiler. Kanatlı karıncalar ile mücadele profesyonel haşere ilaçları kullanılarak spreyli ve buharlı ilaçlama ile yapılabilir. Karınca ilaçlama yaptıracağınız zaman doğru ilaçlama yöntemi ve en iyi ilaçlama firmasını seçmek şarttır. Atlas ilaçlama firmasını arayarak karınca şikayetlerinizden kolayca kurtulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir