Kalorifer böceklerinin özellikleri

Kalorifer böceklerinin özellikleri nelerdir. Hangi alanlarda yaşar nelerle beslenirler. İlaçlama için araştırma yapan pek çok insanın merak ettiği konular arasında bu böceklerin yapıları ve kısa bir sürede nasıl olup evlerde yayılma imkanı bulduklarına şaşırıp kalmaktadırlar. Evdeki kalorifer böceklerinin özellikleri hızlı hareket etmeleri, istilacı bir yapıya sahip olmaları, hastalık bulaştıran özellikleri ve çok hızlı üreyip evin tüm bölgelerinde görünmeleri gibi bilinen rahatsız edici tarafları insanlar tarafından hiç sevilmeyen bu zararlı  haşere türlerinin kontrol altına alınması sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeniz adına önemlidir. Apartmanda yaşayan kalorifer böceklerinin özellikleri her türlü gıda maddeleri ve evsel atıklar ile beslenmeleri özellikle çöp birikintileri ve kanalizasyon giderleri gibi bölgelerde bol miktarda bulunmaları olarak her insanın bildiği genel yapıları arasında olup bu böceklerin bireysel yöntemler ile bilinçsiz bir şekilde böcek ilaçları kullanımı ile yok edilmeleri pek mümkün değildir.

Kalorifer böceklerinin yapısı

Haşere mücadele firmaları gerek hamam böcekleri ve gerek kalorifer böcekleri ile mücadelenin doğru haşere ilaçları kullanılması ile önlenebileceğini bunun yanında kalorifer böceğinin özellikleri içinde haşere ilaçlarına bağışıklık kazanmaları nedeni ile ucuz ve yanlış böcek ilaçları kullanımı sonrasında kullanılan sıradan böcek öldürücüler yüzünden haşere ilaçlarına karşı direnç kazanıp daha zor kontrol altına alınmalarına neden olduğu bilinen bir gerçektir. Kalorifer böceklerinden kurtulmanın yolu kalorifer böceği giriş alanları olan bölgelerin eksiklerinin giderilerek kalorifer böceklerinin evlere girmesi önlenmeli apartman ve sitelerde düzenli aralıklar ile önleyici ilaçlama hizmetleri alınarak dış alanlardan böcek girişleri imkansız hale getirilmelidir.

İstilacı kalorifer böceklerinin özellikleri çok çabuk üreyip ölürken bile yumurta bırakmaları pek çok haşere yok edilip tekrar çıkmazken bu böcekleri bir kaç sene evlerde hiç görünmese bile çeşitli nedenlerden dolayı tekrar ortaya çıkıp haşere mücadelesi yaptırılmasını zorunlu kılarlar. Kalorifer böceklerinin renkleri ve boyları değişken olup dış ortamlarda yaşam sürerler. Evde kalorifer böceği ilaçlaması bu böceklerin insan sağlığına verdikleri zararların önlenmesinde büyük önem taşır. Böcek ilaçlama evdeki böceklerden korunmak için belirli periyotlar halinde yapılması gereken halk sağlığı hizmetidir.

Sık Sorulan Sorular