Kalorifer böcekleri nerelere yuva yapar

kalorifer böceği barınma yerleri
16 Mar

Kalorifer böcekleri nerelere yuva yapar apartman ve dairelerin en fazla sıkıntı yaşadığı böceklerin başında gelir hamam böceği türleri. İlaçlama yapılan kalorifer böcekleri yaşam alanları lağım kanalları, çöplük alanlar ve pis mekanlar olan bir haşere çeşidi olup apartmana giren kalorifer böcekleri nerelere yuva yapar. Elbette ilk giriş yaptıkları alanlar kalorifer daireleri, otopark ve sığınaklar, havalandırma boşlukları, çatı araları ve asansör boşlukları ile merdiven koridorlarında kapı kenarları ile su saatlerinin olduğu bölgelere yuvalanıp zaman içinde giderek artan bir yoğunlukla buralardan daire içlerine girmeye başlar ve ortak kullanım alanları yolu ile tüm dairelerde kalorifer böceği şikayetlerinin ortaya çıkmasına neden olurlar. Daire içine giren kalorifer böcekleri nerelere yuva yapar bir başka önemli nokta daire içinde üreyen kalorifer böceklerinin ev içinde yuvalanıp kolay, kolay bireysel uygulamalar ile baş edilemez olmasıdır.

Kalorifer böcekleri evlere ilk girdikleri zaman kapı pervazları, süpürgelik araları ve mutfak tezgahlarının arkalarına saklanıp buralarda yumurtlayan bu böcekler kısa sürede artmaya başlar. Dairede çoğalan kalorifer böcekleri nerelere yuva yapar elbette insanların kullandıkları yatak odalarına kadar yayılan kalorifer böceği zayıf noktalar olan elektrik prizleri,duvardaki çatlaklar, fayans araları, çürümüş mutfak tezgahlarının araları, ve banyo tuvalet gibi yerlerde gizlenip kapıların yerle birleştiği yerlerde oluşan boşluklara girerek duvar içlerine kadar girip kontrol edilmeleri çok zor bir hale gelirler. Kalorifer böcekleri nerelere yuva yapar diye çaresizce bu böceklerden kurtulmaya çalışan insanlara tavsiyemiz profesyonel bir kalorifer böceği ilaçlaması yaptırmaları ve evdeki böcek sorunlarına bilinçli bir şekilde en etkili ilaçlama çözümlerini yaptırmaları gerekir.

Kalorifer böceği ilaçlama servisleri apartman ve iş yerlerinde ciddi sorun oluşturan bu böcekler ile mücadele etmektedir. Kalorifer böceklerinin üremesini engellemek için kokulu ve kokusuz ilaçlar ile mücadele verilir. Kalorifer böceğinin zararları hem sağlık açısından hemde insanlara verdikleri huzursuzluklar bakımından hayli yoğundur. Kalorifer böceğini öldürmek tek başına bu böceklerden kurtulmada yeterli olmayacağı için eve böcek girişlerini engellemek gerekir. Jel kalorifer böceği ilacı ve sıvı böcek ilaçları ile bu böcekler ilaçlanabilmektedir. Böcek ilaçlama yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.