Kalorifer böcekleri nereden gelir

Kalorifer böcekleri nereden gelir dış alanlarda yaşam süren bu böcekler hamam böcekleri ile aynı türde haşerelerdir. İlaçlama yapılmaz ise evlere çeşitli yolları kullanarak giriş yaparak daire içinde yuvalanarak üremeye başlar ve hızlı yayıldıkları için kısa sürede insanların başına dert olurlar. Kahverengi kalorifer böcekleri nereden gelir sorusuna bu böcek türlerinin özellikle gıda maddeleri olan marketlerde ve gıda depolarında sık görülmeleri nedeniyle koliler içinde, pazar çantası, kuru gıda paketleri arasında ve marketten alınan yumurta kolilerinin arasında bile geldikleri eve giren tek bir böceğin yumurtlayıp evde üremeye başlaması ile kısa zaman süresinde evin her tarafında görülmeye başlayıp insanların tükettiği gıdalar arasında ve kullandıkları mutfak eşyaları içinde gezinerek lağım kanallarında gezerken bacaklarına ve gövdesine bulaştırdıkları mikroplu organizmaları yediğiniz gıdalara bulaştırıp hastalık mikroplarının yayılmasına sebep olurlar.

Kalorifer böceği eve nasıl gelir

Eve giren kalorifer böcekleri nereden gelir konusunda söylenecek oldukça farklı şeyler olup çöp konteynerleri olan alanlar, çöplükler ve bahçelerde görülen kalorifer böcekleri buralardan açık buldukları kapılar, pencereler, havalandırma boşlukları ve atık su giderlerinden evlere girerek insanların sağlığını tehdit ettikleri gibi her tarafta dolaşarak sıkıntıya neden olurlar. Atlas ilaçlama ekipleri evlerde ve apartmanlarda tüm böceklerin yok edilmesi için en etkili kalorifer böceği ilaçları ve farklı ilaçlama şekilleri ile sizlerin yaşam alanlarınıza dışarıdan girerek hem hijyen bakımından hemde hastalık sebebi oldukları için zararlı olurlar. Kalorifer böcekleri nereden gelir evdeki böceklerden nasıl kurtulabilirim diye sizde haşere  mücadelesi yaptırmak için doğru yöntemler ve profesyonel ekipler arıyorsanız bizimle irtibata geçerek kalıcı böcek ilaçlama çözümleri ile haşerelerden kurtulabilirsiniz.

Kalorifer böceği mücadelesi öncelikle profesyonel olarak yapılması gereken bir hizmettir. Bireysel olarak bazı önlemler kalorifer böceklerinden korunmak için büyük önem taşır. Örneğin giriş bölgelerinin kapatılması ve ortalıkta gıda maddesi ve ekmek kırıntıları ile çöp bırakılmaması önemli tedbirdir. Kalorifer böceklerinin giriş yollarında alınacak tedbirler böcek ilaçlama sonrası bu böceklerin çok daha uzun süre evlerden uzak tutulmasında çok faydalıdır. Bu yazıda kalorifer böcekleri nereden gelir kısaca bilgi verdik. Tüm böcek sorunlarınız da bizi arayarak böcek ilaçlama yaptırabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular