Kalorifer böcekleri nasıl çoğalır

evde kalorifer böceği üremesi
16 Mar

Kalorifer böcekleri nasıl çoğalır kahverengi ve hızlı hareket eden haşereler olan kalorifer böceği ve hamam böcekleri. İlaçlama yapılan pek çok haşere türünden daha hızlı üreyen ve çok kısa zamanda üreyen bir özelliğe sahiplerdir. Kalorifer böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalan bir böcektir. Yumurta bırakan kalorifer böcekleri nasıl çoğalır İçerisinde 35–40 adet yumurtanın bulunduğu paketleri bu paketlerin içindeki yumurtaları dişi kalorifer böceği sırtında taşır. Her seferinde 200 kadar yumurta bırakan kalorifer böceğinin, yavruları 18 günde yumurtadan çıkar. Kalorifer böceği çok sıcak ve nemli ortam seven bir özelliğe sahip olduğu için ekmek fırınları ve dairelerin mutfak bölümlerinde kolayca ürerler. Kalorifer böceğinin yuva yapmak için en sevdiği yerler lavabo, banyo, mutfak su borusu etrafıdır. Çok çabuk çoğalabilen kalorifer böceği sıvı, kokulu ve püskürtme yöntemi ilaçlamadan sonra tamamen ölür.

Kalorifer böceği ilaçlama kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kalorifer böcekleri nasıl çoğalır ne gibi besinleri tüketirler bu böcekler bizlerin yediği ve yemediği her şeyi yiyebilir. Kalorifer böceği her türlü pislik ve mikrobu bir yerden başka bir yere taşır bu nedenle insanların yaşam alanlarında sağlık konusunda dikkat edilmesi gereken haşereler olup ev içinde hızlıca üredikleri için geceleri ortaya çıkarak evin dört bir tarafında yiyecek arar ve buldukları her türlü gıda maddelerinin içine girerek çirkin görüntüler oluşturur. Eve giren kalorifer böcekleri nasıl çoğalır sadece evlerde değil iş yerleri ve apartmanlarda çok hızlı üreyen kalorifer böcekleri önlem alınmadığı takdirde kısa süre içinde evi adeta istila boyutuna ulaşır ve insanların ciddi şekilde rahatsız olmalarına neden olur.

Kalıcı ve garantili bir ilaçlama yapılması evdeki böceklerin imha edilmesi için talep edilebilecek en etkili ilaçlama yöntemidir. Kalorifer böceklerinin yuvaları nemli ve karanlık bölgelerdir. Buraların sık, sık temizlenmesi ve belirli aralıklar ile ilaçlamadan geçirilmesi kalorifer böceklerini önleyecektir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için profesyonel böcek ilaçlama firmalarından hizmet almak gerekir. Atlas ilaçlama olarak evdeki kalorifer böceklerinin yok edilmesi için kaliteli haşere ilaçları kullanarak kalorifer böceği mücadelesi vermekteyiz. Yaşadığını böcek şikayetlerinde bizi arayabilirsiniz.