yüzde yüz garantili böcek ilaçlama
Garantili kalorifer böceği ilaçlama nasıl yapılır
16 Mart 2015
kalorifer böceği ne zaman ilaçlatılmalıdır
Kalorifer böceği ilaçlaması ne zaman yapılmalı
16 Mart 2015
kalorifer böcekleri hakkında bilinmeyenler

kalorifer böceklerinin yapısı

Kalorifer böceğinin özellikleri genel olarak istilacı bir özelliğe sahiptir. İlaçlama ile bu zararlı ve pis böcekler önlenmezse hemen her bina ve evde görülmeye başlar. Asıl amaçları çöplük ve atık malzemelerin doğaya dönüşümünü sağlamak olsa da evlere ve bina içlerine girdikleri zaman insanlar için çok ciddi rahatsızlık vermeye başlar ve huzursuzluk sebebi olurlar. Dire içinde yayılan istilacı kalorifer böceğinin özellikleri arasında hiç bir şekilde bireysel olarak bu böceklerin önüne geçilemeyeceği sıcak ortamları sevmelerinden dolayı ismi kalorifer böceği olarak anılan bu tembel böceklerin aslında sanıldığı kadar hareketli bir yaşam sürmeyip günün yaklaşık 18 – 20 saatlik bölümünü yuvalarında yada saklandıkları kenar köşelerde dinlenerek ve uyuyarak geçirdikleri kalan zamanda ise sadece yiyecek aramak için hareket ettikleri bilinmekte olup insanların yaşam alanlarında buldukları hemen her şeyi tüketmeye yönelik bir özelliklerinin olması bu böceklerin gıda maddeleri içinde en fazla görülen böcek olmalarının bir göstergesidir.

Evlerde görülen kalorifer böceğinin özellikleri hamam böcekleri ile aynı olup zaten karafatma böceği ve hamam böcekleri bunlar ile aynı türden olup renkleri ve boyları değişiklik gösterir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için en etkili kalorifer böceği mücadele ilaçları ve bilinçli yöntemler ile mücadele şart olup kalorifer böceğinin özellikleri içinde en dikkat çekici olanı aslında haşere ilaçlarına karşı direnç kazanmaları sonucu bilinçsizce yapılan bireysel uygulamalar neticesinde azalıp yok olmaları gerekirken aksine sayılarında giderek artma ve sıkılan böcek ilaçlarına karşı bir hayli direnç gözlemlenip yapılan uygulama ve çabalar belirli bir noktadan sonra nafile olur

Çok kaliteli ilaçlama yöntemleri ve profesyonel böcek ilaçlama hizmetlerini şart kılmaktadır. En etkili kalorifer böceği ilaçları kalorifer böceğinin özellikleri arasındaki bu bağışıklık mekanizmasını çökerten sinir sistemlerini felç edip yumurta bıraktırmayan yeni nesil haşere ilaçlarıdır. Kalorifer böceğinin anatomisi ilginç özelliklere sahiptir. İstilacı böcekler ev böcekleri arasında an fazla üreyen türlerdir. Kalorifer böceğinin yaşam yerleri insanlara çok yakın bölgeler olduğu için evlerde kalorifer böceği şikayeti çok sık yaşanan bir durumdur. Böcek ilaçlama yaptırılarak kalorifer böceklerinin kökünü kurutmak etkili bir ilaçlama ile mümkündür.

Comments are closed.