Kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama evlerde ve binaların zemin katlarında görülen kahverengi renkli kalorifer böceği Hamam böceklerinin farklı bir türü olup ilaçlama yaptırmak önemlidir. Kalorifer böcekleri kırmızımsı kahverengi renkli ve hamam böceklerine oranla daha iri vücutlu hızlı hareket edebilen bu böcekler için kokulu, kokusuz ve jel kalorifer böceği ilaçlama türleri ile yapılabilen bir böcek ilaçlama türüdür. Kalorifer böceği ilaçlama uygulaması diğer hamam böceklerinin ilaçlanma şekilleri ile aynı olup hiç bir farkı yoktur. Kalorifer böceklerinin üreme şekli ve yaşam süreleri diğerlerinde olduğu gibi olup karanlık, nemli ve çöplüklerin olduğu yerler ile toprak zeminlerde bolca bulunurlar. Evde kalorifer böceği ilaçlama yaptırmadan önce kalorifer böcekleri ve hamam böcekleri hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra hangi ilaçlama türünü yaptıracağınıza rahatlıkla karar verebilirsiniz.

Kalorifer böceği ilaçlama servisi kapsamında apartman bodrumları, ekmek fırınları, gıda depoları ve imalathaneler gibi hamam böceklerinin kolay ürediği yerlerde kalorifer böceği ilaçlama ve hamam böceği ilaçlama hizmeti veriyoruz. Ev ve iş yerlerinde içeri girip yumurta bırakarak kısa sürede üreyen karafatma böcekleri zamanla tüm mekana dağılır ve her taraftan çıkarak insanlar için çok rahatsız edici olurlar kahverengi böcek ilaçlama servislerimiz sizlerin ev yada iş yerlerinizde görülen kalorifer böceklerine karşı jel, kokusuz ve kokulu kalorifer böceği ilaçlama yöntemlerini kullanarak kalıcı bir şekilde en etkili hizmeti veriyoruz.

Unutmayın pis ve atıl alanları mesken tutan lağım kanallarında yaşayan bu böcekler insan sağlığı için bir hayli tehlikeli böcek çeşitleri olup garantili kalorifer böceği ilaçlama servisi sunan güvenilir ilaçlama ekiplerince doğru ilaçlar ve kalorifer böceği ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılmalıdır. Kalorifer böcekleri istilacı ve pis böcekler olup insanların yaşam alanlarında gıdaları ve eşyaları arasında dolaşarak pisliklerini ve yumurtalarını bırakırlar Kalorifer böceği ilaçlama tüm bu olumsuzluklara bir önlemdir.kakalak böceği

Kalorifer böceklerinin zararları nelerdir?

Kalorifer böceği çeşitlerine karşı önleyici ve imha etme amaçlı bir uygulama olan kalorifer böceği ilaçlama evinizin hijyeni ve aile bireylerinin sağlığının korunması için kesinlikle bu pis böceklerin ortaya çıktığı alanlarda geciktirilmeden yaptırılmalı bireysel olarak market ve ilaç satan yerlerden alınan ucuz ilaçların bu böcekleri ortadan kaldırmakta yeterli olmayacağı bilinmelidir. Kalorifer böcekleri insanları ısırmaz ancak geceleri uyurken insanların eşyaları arasında ve yattıkları yerlerde dolaşarak rahatsı ederler. Evlerde kalorifer böceği ilaçlama yapılması bu böceklerin pis alanlarından ayaklarına bulaştırdıkları mikroplu organizmaları yiyeceklere ve kullanılan mutfak eşyalarına bulaştırarak hastalık bulaşmasına sebep olmaktadırlar.

Zararlı böcek istilasından kurtulmak için kalorifer böceği yaşam alanları kalorifer böceği ilaçlama işleminden geçirilmeli astım, kanser ve alerjik cilt rahatsızlıkları gibi pek çok rahatsızlığa sebep olan pis böceklerin insanların yaşam alanlarında özellikle çocuklar için vereceği zararlar kalorifer böceği ilaçlama uygulaması yaptırılarak yok edilmelidir. Kalorifer böcekleri yaz aylarında daha sık görülür ve evlerin banyo yada mutfak bölümlerinde yerleşerek zamanla tüm odalarda dolaşarak rahatsızlık sebebi olurlar apartmanda kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak ev içine girmelerini önleme açısından önemli olup Her türlü böcek ve insanların huzurunu kaçıran pis böcekler olan kalorifer böceği ilaçlaması düzenli olarak hiç olmazsa yılda bir defa yaptırılarak böceklerin zararları önlenebilir.

Profesyonel kalorifer böceği mücadelesi apartman ve sitelerde belirli dönemlerde yılda hiç olmazsa bir defa yaptırılmalı dış alanlarda üreyen böceklerin açık buldukları alanlardan ev içlerine ve bina içlerine girerek yumurta bırakarak kısa sürede üremelerinin önüne garantili kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınarak sorun olmaktan çıkarılması gerekir. Binaların dış çevreleri ve lağım bağlantıları kalorifer böceklerinin yaşam alanları arasında en yoğun gözlemlendiği yerler olarak bilinen bir öneme sahip olup binada kalorifer böceği ilaçlama yapılması daire ve ev içlerine girişlerini önemli oranda önlemeye yardımsı olur.

Kalorifer böcekleri nereden gelir?

Kalorifer böcekleri ve kemirgenler üreme hızına bağlı olarak yaşadıkları ortamları çok kısa sürede istila ederler. Nüfusları arttıkça yaşadıkları ortamdaki gıda, su ve barınacak yer bakımından sıkıntıya düşer ve yeni alanlara ihtiyaç duyarlar. Böyle durumlarda bir kısım zararlı haşereler göç ederek yeni koloniler oluştururlar. Evlere giren böcekler alışveriş yaptığımız yerler sağlık koşullarına uygun değil ve kalorifer böcekleri barındırıyorsa buralardan alacağımız herhangi bir ürünle ergin kalorifer böceği yada yumurtasının yaşadığımız mekanlara gelme olasılığı çok yüksektir.

Market, fırın ve kasap gibi yerlerden alınan besin maddelerinin ambalajları arasında gelen böcek türleri evlere böcek yerleşmesinde fark edilmeyen sebeplerin arasında gelmektedir. Bir başka böcek üreme sebebi bina ile alakalı durum olup yaşadığımız binaların mimari yapısı zararlı istilası açısından çok önemlidir. Özellikle bina eski ve bakımsız ise zararlının binaya girişi ve barınmasını kolaylaştıracaktır. Kapı altlarındaki açıklar boruların binaya giriş yerlerindeki çatlak ve yarıklar bu zararlıların binaya girişini kolaylaştırmaktadır. Kalorifer böceklerinin yanı sıra fare ve sıçanlarda daha çok binaya kanalizasyon yoluyla ve kanalizasyon borularında oluşan çatlak ve yarıkların arasından geçerek girerler.

Binaya zararlı girişi engellenemiyorsa yapılan mücadelenin etkisi fark edilmeyecektir. Dışarı dan sürekli giriş olduğu için zararlının ölmediği zannedilecek tir. Bu sebeple bu gibi durumlarda böcek ve kemirgen zararlılarının öncelikle gelişi engellenmelidir. Lağım giderleri, kapı altları, havalandırma ve açık noktalar ile alış veriş yaptığımız mekanlardan gelen böcekler evlerdeki haşere sorunlarının en önemli tetikleyici nedenleri olup gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve evlerde böcek ve kalorifer böceği ilaçlaması yaptırılması gereklidir.kalorifer böceği nereden gelir

Kalorifer böceğinin neden olduğu rahatsızlıklar

Pek çok böcek türünde görüldüğü gibi kalorifer böcekleri de insanlar için hastalık mikrobu taşıma özelliği görülen haşereler olup dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, alerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve bulaştırırlar. Evlerde,ve dışarıda yaşayan kalorifer böceklerinin hastalık vektörleri olduğu kanıtlanmıştır. Isırmadıkları ve sokmadıkları için yaralanma yada zehirlenme gibi yan etkileri göstermez insanlar için tehdit oluşturmazlar ancak sağlığımızı tehdit ederler. Bina ve dairelerde 6 ayda yada 1 yılda bir kez ilaçlama yaptırmak hem kalorifer böceklerinden kurtulmak hemde diğer haşerelerden korunmak için en doğru yol olup kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alarak tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkündür. Tüm böcek ilaçlama taleplerinize kalıcı çözümler sunuyoruz.

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *