Jel ilaçlama yöntemi

Jel ilaçlama yöntemi nedir nasıl bir özelliğe sahiptir dilerseniz bu konuda kısaca bir bilgilendirme yapalım. Jel İlaçlama hamam böceği ilaçlama uygulamasında yeni geliştirilen etkili ve en son adımdır. İlk kullanılmaya başlanması ilaçlama firmaları tarafından 1990’ ların sonlarında yaygınlaşmaya başlaması ile tamamen kokusuz ve oldukça sağlıklı bir ilaçlama yöntemine kavuşulmuş, karınca, kalorifer böceği, hamam böceği ve gümüş böcekleri üzerinde oldukça etkili bir ilaçlama türüdür. Jel İlaçlama yöntemi ile ilacın insanlara nüfuz etmesi ortadan kaldırılıp aynı zamanda uzun süre ilacın istenilen bölgede kalması ve dışarıdan evlere ve iş yerlerine giriş yapan böceklerin yemi tüketmeleri ile sadece kısa süreli olmayıp uzun vadede hamama böceği sorunu kökten çözüme .

Jel ilaçlama nasıl yapılır diye bizi arayan pek çok insan bu yöntemi ilk defa duyduğu için önceleri böcekler üzerindeki kalıcı etkisi hakkında tereddüt ederek şüphe ile yaklaşmalarına karşın jel ilaçlama yapıldıktan sonra aldıkları başarılı sonuç karşısında en etkili hamama böceği ilaçlama türlerinden biri olduğuna ikna olmaktadırlar. Jel ilaçlama tamamen kokusuz ve evi kirletmeyen ilaçlamadan sonra ve ilaçlama sırasında hiç bir hazırlık, temizlik gerektirmeyen oldukça zahmetsiz, uygulanmasında hiç bir yan etki olmayan bir ilaçlama yöntemidir. Ev iş yeri,villa ilaçlaması hiç fark etmez jel ilaçlama hem temiz hem daha uzun süreli kalıcıdır. Jel ilaçlama yöntemi yapılmadan önce hazırlık yapmanıza gerek olmaz. Uçucu ve etrafa dağılma riski olmadığı gibi kokulu değildir.

Evlerde jel ilaçlama nasıl yapılır ?

Ev yada iş yerlerinde uygulanan jel ilaçlama yöntemi hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği ve karınca gibi haşereler için kullanılır. Mutfaklarda görülen hamam böcekleri için jel ilaçlama yapılmaktadır. Evlerde jel ilaçlama nasıl yapılır merak edenlerin aslında son derece kolay uygulanan ve koku yada yan etkisi olmadığı için oldukça sağlıklı bir yöntem olması böceklerin saklandıkları bölgelere, yuvalandıkları alanlara ve geçiş yaptıkları yerlere belirli aralıklar halinde silinmeyecek bir şekilde uygulanan bu ilaçlama türü hamam böcekleri için kesin çözümdür. Jel ilaçlama yöntemi yapılırken genelde insan elinin ulaşmayacağı yerler seçilir. Evin kuytu , yarık ya da çatlaklar birleşme yerleri kırık yerlerin iç kısımları silinmesi zor yerler ve dokunulması çok zor olan alanlara dikkatlice uygulanır. Jel İlaçlama öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.

Mobilya ve mutfak eşyaları çekilmez evinizin dağıtılması gerekmez sadece mevcut yerlere kullanılır. Hamam böceği jeli kullananlar deneyimli ilaçlama servisleri olmalı doğru alanlara en uygun miktarda jel hamam böceği yemi bırakılarak evdeki hamam böceklerinin jel böcek yemleri ile kolayca buluşması ve yedikten sonra yuvalarına giderek buradaki böceklerinde kısa sürede yok edilmesi sağlanmalıdır. Jel böcek ilaçlama yapılan bölgede yaklaşık 1,5 metrekarelik bir alanda etkili olur. Uygulanan jel yemler sadece böceklerin hissedebileceği bir koku yayar. Bu kokuyu insanların algılaması imkansız olduğu için insanları için rahatsız edici özelliği bulunmamaktadır.Jel ilaçlama yönteminin en belirgin özellikleri

Jel ilaçlama yönteminin en belirgin özellikleri

Jel ilaçlama sınırlı bir bölgeye noktalar halinde mekanı kirletmeden metrekare başına bir damlacık bırakılarak yapılır. İlaçlama için ön hazırlık ve mekanın kapatılması gerekemez son derece sağlıklıdır. Jel hamam böceği yemi uygulamasında hedef ev yada mutfaktaki hamam böcekleridir insanlara rahatsızlık verecek bir yönü yoktur  sonra bir hafta ile bir ay içerinde kesin sonuç verir Jel ilaçlama yöntemi ile sistematik bir şekilde böcek ilacını yiyen böcekler yürüyen birer hamam böceği zehri haline gelir ve diğer böcekleri de temasları ve ölülerini yemeleri sebebi öldürür. Hamam böceği jeli pratik ve evin kenar, köşelerine dolap içlerine el değmeyecek bölgelere uygulandığı için yaşam alanlarınızın görünmeyen bölgelerine bırakılıp geceleri hamam böceklerini imha eder.

Otel, restoran, fırın, market ve evlerde çok kolay uygulanır günün her hangi bir saatinde her yapıya uygulanabilir çevreye bir yan etkisi olmadığı için içeride insanlar varken bile kolaylıkla yapılmaktadır. Jel İlaçlama insan sağlığına zararlı değildir. Uçma ve havaya karışma problemi olmadığı gibi koku yaymaz insanlar için rahatsız edici bir yönü mevcut değildir. Jel İlaçlama  yöntemi kalıcı çözüm ürettiği için pek çok böcek ilacına oranla aslında daha zahmetsiz ve daha ucuzdur. Hamam böceği şikayetlerinizde atlas ilaçlama firmasını arayarak profesyonel jel ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *