İlaçlama servisi

ilaçlama servislerinin kapsamı
02 Mar

Haşere kontrolünde haşerelerin imha edilmesi için ilaçlama servisi alımları apartmanlar ve iş yerlerinde özellikle yaz aylarının gelmesi ile sıkça yaşanır ve ilaçlama yapılmasını zorunlu kılar. Doğal ortamları içinde yaşam süren binlerce haşere türü yaşamakta  bunlardan bazıları  koloniler halinde toplu hareket etmektedir. Bazı böcek çeşitleri ise zehirli insanları sokarak son derece zararlı ve tehlikeli durumlara sebep olurlar İlaçlama servisleri insan sağlığının korunması için hizmet sunan halk sağlığını koruma ekipleri olarak açık ve kapalı alanlardaki zararlı haşerelerin önlenmesine yönelik ilaçlama servisi verirler. Site, daire ve iş yerler en fazla insan yoğunluğu görülen sosyal yaşam alanlarıdır. Buraların böcek ilaçlama hizmeti alınarak ilaçlanması insanların tedirgin olmasına ve tiksinti duyulmasına neden olan pis böcekler başta olmak üzere hamam böceği, kalorifer böcekleri, çıyan, tatarcık sineği, akrep, ve pire benzeri haşerelerin etkili bir ilaçlama servisi alınarak yok edilmeleri gerekir.

Evde haşere ile karşılaşmak kimsenin istemediği bir durum olması bakımından haşere ilaçlama servisi alınması yaşam alanlarının böceklerden arındırılması için kaçınılmazdır. Lağım kanallarında yaşayan, yürüyen ve uçan haşere çeşitleri lavabo giderleri, atık su boruları, ve çeşitli kırık dökük bölgelerden evlere girerek özellikle kiler ile mutfakta ağzı açık gıdalara musallat olarak insan sağlığını tehdit ederler. Hamam böcekleri ile güveler poşet ve kolilerin içlerine kadar girerek ayaklarına yada vücutlarına bulaştırdıkları mikroplu bakterileri buralara bulaştırırlar. Böcek dışkısı, salya ve vücutlarına bulaşan pis  zararlı organizmalar insan sağlığı açısından son derece zararlıdır. Evde böcek şikayetleri insanların nefret ettiği istenmeyen durumlardan biridir. İlaçlama servisi hem mekanlardaki böceklerin ortadan kaldırılmasına hemde evlere dışarıdan böcek girişlerini önlemeye yarayan en etkili çözümdür.

Böcek ilaçlama servisinin kapsamı

ev ilaçlama servisiKış mevsimi çoğu böcek türleri için kış uykusuna çekilme dönemi olarak bilinir. Kışın gelmesi ile toprağın soğuması ve don olayı yüzeyde böceklerin yaşama imkanı kalmayacağı için toprak altındaki yuvalarına çekilerek havalar ısınana kadar yuvalarında kalırlar. Ancak daire içlerinde, binalar ve işletmelerde durum hiçte öyle değildir. Apartmanda ilaçlama servisi alınmadığı zaman bir kaça tane böcek zamanla kapı altları, havalandırma boşlukları gibi yerlerden evlere girerek yumurta bırakır ve hızla üremeye başlarlar. Böcek yumurtalarına ilaçlar işlemez ve kullanılan ilaçlardan haşere yumurtaları etkilenmezler buda yumurtadan yeni çıkan böceklerin zamanla haşere ilaçlarına direnç kazanmalarına sebep olur.

İlaçlama servisleri arı, akrep, kene, çıyan, sivri sinek, tatarcık, kertenkele benzeri zararı ve insan sağlığına ciddi tehdit oluşturan haşerelere karşı ciddi mücadele verir. Böceklerin çoğalmasını engellemek için mevsimsel ilaçlama servisi almak ileride böceklerin evleri ve yaşam alanlarını istila edecek boyutlara ulaşmasını önleyecektir. Mayıs, haziran ayları havaların iyice ısınmaya başladığı zamanlar olup bu dönemde haşere şikayetleri çok yoğun olarak yaşanmaya başlar. Özellikle hamam böceği sinek, kalorifer böceği ve pire ilaçlama servisi aşırı derecede artış gösterir. Binaların bodrumları, havalandırma boşlukları, kapı dipleri, ve çöp bırakılan yerler en fazla haşere görülen kısımlardır. daire ve binalarda böcek ilaçlama yaptırmak haşere girişlerini önler. haşeresiz bir mekan için ilaçlama servisi alınması şarttır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir