Hamam böceklerinin renkleri nasıldır

hamam böceği renk yapıları
11 Mar

Hamam böceklerinin renkleri nasıldır evde kahverengi ve sarı renkli böcekler görüyorum hamam böcekleri farklı renkte olur mu gibi pek çok soru ile karşılaşmakta olup birden fazla türü olan hamam böceklerinin değişik renkleri de mevcuttur. Karafat ma böceğide hamam böceklerinin bir çeşidi olup rengi siyahtır. Aynı şekilde kalorifer böcekleri kırmızımsı bir renge sahip olup hamam böceklerine oranla daha koyu renkli ve daha iri olurlar. Farklı hamam böceklerinin renkleri nasıldır farklı renkleri olduğu gibi boy ve yapıları da değişik olmaktadır. Evde yaşayan hamam böceği türleri genel olarak gündüzleri yuvalarında dinlenir ve pek dışarıda görünmez ancak öyle hamam böceği şikayetleri ile karşılaşılıyor ki evin içinde her dolabın içine yuvalanan her köşede kapı pervazlarında saklanan böcekler öylesine yoğu hale geliyor ki saklanacak yer kalmadığı için alenen ortada görülüp adeta böcek istilasına uğramış bir mekan içinde kaldığınızı sanabiliyorsunuz.

Farklı türdeki hamam böceklerinin renkleri nasıldır hamam böceği renkleri, siyah, kahverengi, kırmızımsı ve kahverengi çizgili böcek renkleri şeklinde olup isimleri bu böceklerin kalorifer böceği, karafatma böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, şark hamam böceği, oryantal hamam böceği olarak bilinir ve kimi türler ev içinde yoğun olarak görülürken dış alanda yaşayan hamam böcekleri daha iri yapılı olup hamam böceklerinin renkleri ise daha koyu tonlarda olmaktadır. Evinizi istila eden hamam böceklerinin renkleri nasıldır bu böceklerin renkleri farklı olsa da hepsinin ortak özelliği pis böcekler olmaları ve insanlara rahatsızlık verip hastalık mikrobu yaymaları bakımından aslında oldukça riskli bir böcek çeşidi olup evdeki hamam böceklerinin yok edilmesi için çok etkili ve garantili hamam böceği ilaçlaması şarttır.

Kahverengi mutfak böcekleri olarak bilinen bu zararlı ve pis haşere insan sağlığı üzerinde ciddi etkilere sebep olur. Boy olarak değişik büyüklüğe sahip olan hamam böceği ve kalorifer böcekleri yaşam bölgesi olarak aynı alanları seçerler. Hamam böceklerini ortadan kaldırmada en etkili önlem daha mekanda ilk görüldükleri zaman hemen ilaçlama talebinde bulunarak yok edilmeleridir. Geç kalınan ilaçlama sonrası her tarafı istila eden hamam böceklerinin renkleri nasıldır diye sormanıza gerek kalmaz çünkü evin her tarafında kahverengi ve siyah böcekler cirit atmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir