Hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olurmu

profesyonel hamam böceği ilaçlama
11 Mar

Apartman ve binalarda görülen hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu hamam böceği mücadelesinde böceklerin yaşam alanları ve yoğunlukları gibi detaylar önemli olup dış alanlardan böcek girişleri ve böceklerin saklanma alanları önemli bir etken olarak insanların hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu sorusuna bu kapsamda yanıt vermek daha doğru olacaktır. Apartman ve siteler geniş kullanım alanları olan yerleşim birimleri olup çöp konteynerleri ve lağım kanallarına açılan kapakların olduğu bölgelerde hamam böcekleri daha fazla ve sürekli olarak hareket halinde olurlar. Peki ama bu alanlarda hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu buna apartman içlerinde ve dairelerde uzun süre önlenmeleri mümkündür denebilir ancak özellikle bina bodrumları, sığınak, otopark, çatı arası ve bahçe gibi alanlarda sürekli önlenebileceğini söylemek yanıltıcı olacaktır.

Hamam böceklerini imha etmek

Evde hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu derseniz elbette yok edilir ancak böceklere açık alanlar olan bina etrafları çöp konteynerleri bu bakımdan daha kısıtlı bir önleme sahip olacağı için apartman içinde yılda bir defa hamam böceği ilaçlaması yeterli olurken bu oran dış alanlar ve ortak kullanım alanlarında hem dış etkenlere bağlı olarak hemde pis alanlarda ilacın etkisinin daha kısa kalacağı göz önüne alınınca hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu sorusuna dış alanlar ve böcek girişleri fazla olan yerleşim alanlarında 6 ayda bir böcek ilaçlama hizmeti almanın çok daha doğru bir davranış olacağı bilinmelidir.

Atlas ilaçlama firması olarak hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu şeklindeki bir düşünceye ev içlerinde evet olurken ortak kullanım alanlarında böcek girişine açık yerlerde bu oran yarı değerde zayıflayacağı için daha temkinli davranılmalı ve binaların etrafları zemin katlar bahçe gibi yerler daha sık ilaçlamadan geçirilmelidir. Profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından bilinçli yöntemler ile uygulanan hamam böcekleri doğru bir şekilde yapılan mücadele kapsamında  kalıcı bir şekilde hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu şeklindeki sorunun elbette mümkün olacağına yeterli bir işarettir.

Hamam böceklerinden kurtulmak

Evdeki hamam böceklerinden kurtulmak klasik yollar ile mümkün olamayacağı gibi ucuz haşere ilaçları kullanılarak ta mümkün değildir. Hamam böceği mücadelesi eğitim ve donanım isteyen bir hizmet şekli olup evlere giriş yollarının kesilmesi ve ilaçlama sonrası kısa zamanda yeniden böceklerin ortaya çıkmaması için ilaçlama yapılan alanda gerekli incelemeler yapılarak insanların bilgilendirilmesi gerekir. Sıvı hamam böceği ilaçlama iki şekilde yapılır. Birincisi spreyli yöntem yani püskürtme şeklinde hamam böceği ilaçlaması olup yoğun böcek şikayetlerinde yeterli olmaz. Bir diğer yöntem sisleme şekilde yapılan böcek ilaçlama yöntemidir. Yoğun böcek sorunlarında sıkça kullanılır. Jel hamam böceği ilaçlama şekli ise daha sağlıklı ve çokta zahmetsiz bir hamam böceği ilaçlama türüdür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir