Hamam böcekleri nerelere yuva yapar

hamam böcekleri nerelere yuva yapar
11 Mar

Hamam böcekleri nerelere yuva yapar dış mekanlarda kanalizasyon, çöp konteynerleri, binaların dış cepheleri gibi bölümlerde sıkça karşılaşılan hamam böcekleri apartman ve dairelerde zaman içinde üreyerek mutfak dolaplarının arka kısımları, kapı çerçeveleri, parken süpürgelik kısımlarının içi ve fayans araları gibi bölgelere yerleşerek çoğalırlar. Hamam böcekleri nerelere yuva yapar diye merak edenlerin bu saydığımız alanlarda hamam böceği türlerinin çokça bulunduğunu ve bu alanlara yuvalanıp yumurtalarını bırakarak kısa zamanda ciddi oranda arttıklarını söylemek yerinde olacaktır. Yavru hamam böcekleri yumurtadan çıktıktan sonra duvar dipleri ve çok küçük çatlakların olduğu bölümlere bile girerek buraları mesken tuttuğu hatta elektrik pirizleri ve bulaşık makinelerinin içine bile yuvalandıkları bilinen bir durumdur. hamam böceği yuvası bulunan alanlar ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama işlemine tabi tutulması gereken önemli üreme yerleri olup kokusuz ilaçları bu konuda daha kısmi bir önleme kapasitesi sergileyeceği için ya jel hamam böceği ilaçlaması yada daha kısa sürede böcekleri yuvalarından çıkarıp imha eden kokulu ve sisleme hamam böceği ilaçlama uygulaması yapılarak böceklerin yuvalarından çıkarılarak imhası sağlanabilmektedir.

Hamam böceği yuvaları hakkında

Apartmanlarda hamam böcekleri nerelere yuva yapar bu alanlarda özellikle binanın çatı ve tavan araları, merdiven boşlukları ve yangın merdiveni olan yerler, ayrıca kalorifer daireleri ve sığınaklar apartmanda hamam böceği yuvası olabilecek en uygun özellikte yerler olup buralarda yuvalanan böcekler zamanla bina içinde kapı çevrelerine ve duvarların boşlukları nada yuva yaparak buralardan daire içlerine girerek evlerin hamam böcekleri tarafından işgal edilmesine neden olmaktadır. Evimin içinde hamam böcekleri nerelere yuva yapar diye düşünüyorsanız bu saydığımız alanların potansiyel böcek konaklama alanları olduğunu bilmeniz ve gerekir.

Apartmanda ve gerekse dairede hamam böceği ilaçlaması yaptırarak böceklerden kurtulma yoluna baş vurmanız kaçınılmaz olacaktır. Böceklerin yuvalanıp evi kısa zamanda istila etmeleri sanıldığı kadar uzun bir süre almayıp özellikle hamam böcekleri çok kısa bir zamanda böcek yuvalarında üreyerek insanlara ciddi sorunlar yaşatır. Hamam böceği yuvaları genelde karanlık ve nemli bölgelerde olduğu için evlerin alt kısımları, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların arkalarına ve iç kısımlarına yumurta bırakıp kolayca ürerler.  Hamam böceği üreme yerleri mutlaka profesyonel bir ilaçlama firması tarafından ilaçlanarak yok edilmelidir.

2 thoughts on “Hamam böcekleri nerelere yuva yapar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir