Hamam böcekleri ısırır mı

Evde görülen hamam böcekleri ısırır mı özellikle evinde küçük çocuğu olan annelerin en büyük korkusu çocuklarının böcekler tarafından ısırılması ve sağlık konusunda zarar görmeleri olup kimi zaman banyo ve mutfakta görülen hamam böcekleri ısırır mı sorusuna pek ısırma gibi bir özelliği olmayan zararlı hamam böcekleri ancak üzerine yatılması ve tehlikeye maruz kalmaları halinde panikle ani hareket ettiği için insan vücudunda kaşınmalar ve böceklerin kabuğunun batması nedeniyle ısırılma hissi verebilir bu daha çok küçük çocuklar ve yatalak hastalarda karşılaşılan bir durum olup sağlıklı ve normal insanlardan böyle bir şikayet alınmamıştır. Tehlike anında hamam böcekleri ısırır mı gibi bir düşünceye hiç gerek olmayıp aslında son derece uysal olan hamam böcekleri her şeyi tükettikleri için ve lağım kanallarında yaşayıp buralardan evlerdeki yiyecek ve kullanılan mutfak eşyalarının arasında dolaşarak ayaklarına bulaşan pis ve mikroplu kalıntıları yiyecek içeceklere bulaştırdıkları için oldukça pis bir özelliğe sahiptirler.

Hamam böceklerinin zararları

Doğal yaşam alanlarında kaldıkları süre içinde tüm haşerelerde olduğu gibi hamam böcekleri de insanlar için aslında oldukça önemli bir görev üstlenip adeta doğada çöp öğütücü bir vazifeyle görevlidirler. Hamam böcekleri ısırır mı diye düşünmek gereksiz bir düşünce olup gündüzleri ve zamanın 4 te 3 ünü uyuyarak geçiren hamam böceği türleri sadece yiyecek aramak ve beslenmek için ortalıkta dolaşır gündüzleri dinlenmeye çekilen hamam böceği geceleri insanlar yattığı zaman karanlıkta ortaya çıkarak etrafta yiyecek ararlar. Hamam böcekleri ısırır mı sorusuna kesinlikle hayır diyebiliriz ancak zararlı ve pistirler.

Lağımlarda ve pis bölgelerde yaşayan kalorifer böcekleri ile hamam böcekleri insanların gıdaları üzerinde dolaşarak dışkı ve salyalarını bıraktıkları için sağlık açısından oldukça fazla risk içerirler. Isıran böcekler olmamalarına rağmen çok aşırı üredikleri zaman yatalak hastalar ve bebeklerin cildinde dolaşarak kaşınma ve tahrişlere neden olabilirler. Gıda işletmeleri ve üretim tesislerinde sıkça görülen hamam böceklerinden kurtulmak için mutlaka ilaçlama yaptırılmalıdır. Atlas ilaçlama ekibi hamam böceği imha konusunda oldukça bilinçli bir ekip olup hamam böcekleri ısırır mı diye tereddüt etmenize gerek olmayıp yaptıracağınız kaliteli bir ilaçlama ile bu böceklerden kurtulmanız mümkündür.

Sık Sorulan Sorular

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *