Hamam böceği neden olur

hamam böceği nasıl oluşur
29 Haz

Evlerde görülen hamam böceği neden olur bu böceklerin üremesine ve daire içlerine girmelerine sebep olan özellikler binaların yada dairenin gereği gibi iyi bir yalıtıma sahip olmamasıdır. İlaçlama yapılmayan binalarda böcek giriş alanlarının haşerelerin evlere girişine zemin hazırlaması en önemli etkenlerden biri olup bina giderlerinin lağım kanallarına bağlanan bölümlerinde oluşan açıklıklar ile kapı pencere ve havalandırmalardaki zayıf noktalardan içeriye giren hamam böcekleri insanlar için sıkıntı çıkarır. Yaz aylarında hamam böceği neden olur şeklinde insanların merak ettiği konular kış döneminde haşerelerin daha az olmasına karşın yaz aylarında çok fazla yoğunluk gözlenmekte olup hem kış uykusundan uyanmaları nedeni ile hemde çiftleşme ve üreme dönemleri sebebi ile yaz ayları böceklerin hareketliliğinin en fazla görüldüğü dönemler olarak haşere yoğunluğu görülmesi kaçınılmazdır.

Hamam böceğinin üreme sebepleri

Hamam böceklerinin oluşma sebeplerinden biride binaların etrafında çöp konteynerlerinin olması ve düzenli olarak bakım yapılmayan bu alanlarda yoğunluk kazanan böceklerin gece binalara yönelip buldukları açık noktalardan tırmanarak evlere girmesi nedeni ile kısa sürede dairelerde ve apartman genelinde hamam böceği şikayetleri görülmeye başlayıp önlem alınmadığı takdirde çok ciddi böcek sorunları görülecektir. Hamam böceği neden olur diyenlerin tüm bu etkenleri bilmesi ve mekanlarında hamam böceklerine karşı ilaçlama yaptırması böceklerden kurtulmak için en etkili yoldur.

Bina içinde yada daire içinde görülen bir kaç böceği önemsemeyip tedbir almayan kişilerin evlerinde yumurta bırakıp çoğalan hamam böceği çeşitleri çok hızlı üreme potansiyeline sahip oldukları için bir kaç ay içinde yüzlerce yavru böceğin ortamı işgal etmesine ve mutfak başta olmak üzere dairenin genelinde istenmeyen böcek şikayetlerinin yaşanmasına neden olacağı için mutlaka evlerde hamam böceği ilaçlaması yaptırılmalı ve hamam böceği neden olur diye böcekler evi  istila ettikten sonra telaşla çare aramanın geç kalınmış bir durum olduğu insanlarca iyi bilinmelidir. Hamam böceği ile mücadele için profesyonel böcek ilaçlama servisi almak evlerde üreyen hastalık taşıyıcısı bu böceklerden kurtulmak için şarttır. Hamam böceklerinden kurtulmak bireysel olarak pek mümkün olmadığı için sorun giderek artış gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir