Hamam böceği ilaçlama

hamam böceği ilaçlama türleri
25 Şub

Hamam böceği ilaçlama özellikle ev ve iş yerlerinde çok sık yaptırılan bir böcek ilaçlama uygulaması olup hamam böceği türleri gerek kokulu ve gerek kokusuz yada jel ilaçlama çeşitleri ile yapılabilmektedir. Jel hamam böceği ilaçlama yeni nesil ilaçlama yöntemi olup hamam böceklerinin üreme alanları ve dolaşım güzergahı üzerine yada saklandıkları alanların etrafına damlacıklar halinde bırakılarak uygulanmakta sıvı haşere ilaçlarına göre daha zahmetsiz ve pratik olarak uygulama ve temizlik gibi insanların sıkıntı çektiği durumların yaşanmaması nedeni ile oldukça fazla talep görmekte ve hamam böceği ilaçlama sonrası böceklerin yumurta bırakmasına mani olarak hem zincirleme bir etki sağlayıp yemi yiyen böceklerin ve o böceğe temas eden diğer hamam böceklerinin ölmesine hemde yuvalarında ölen böcekleri yiyen diğer hamam böceklerinin imha edilmesini sağlayarak aslında çok etkili bir hamam böceği ilaçlama başarısı yakalamanıza olanak sağlamaktadır.

Kokulu hamam böceği ilaçlama en çabuk etkiyi sağlayan aynı gün böceklerin çok büyük bir bölümünün yok olduğu çok etkili bir uygulama olmasına karşın genel temizlik gerektirmesi ve dairenin kapalı tutulup havalandırma yapılması insanların daha fazla zahmet çekmesine neden olacağı için kimi müşteriler sisleme hamam böceği ilaçlama tercih ederken bazı insanlar daha çok jel hamam böceği ilaçlama şeklini talep etmektedir.hamam böceği kontrolü

Hamam böcekleri nasıl imha edilir?

Evde hamam böceği ilaçlama için profesyonel bir hizmet alınması ve seçilecek ilaçlama ekibinin profesyonel hamam böceği ilaçlama uygulayan bir kadroya sahip olması çok önemli olup ayrıca kullanılan haşere ilaçları son derece kaliteli ve etkili özellikte olması garantili hamam böceği ilaçlama için olmazsa olmaz kaideler arasında başta gelmektedir. Hamam böceği ilaçlama ile böcekleri yok etmek uzun süreli kalıcı olmayabilir bunun nedeni dışarıdan giriş yapan böcekler ve ev yada dairedeki böceklerin derin çatlaklar nedeni ile duvar aralarına yada kapı çerçevelerinin  içine yuvalanmış olmaları nedeni ile zaman içinde ilacın tesiri geçtiği zaman arada bir görülmeye başlamaları mümkün olabilmektedir.  

Hamam böceği mücadele şirketi olarak müşterilerimize gerekli tedbirleri almalarını çatlak ve kırık yerleri kapatıp lavabo giderleri ve açık alanları silikon alçı gibi materyaller ile kapatmalarını hatırlatarak çok daha uzun süre böceklerden uzak kalmalarının mümkün olduğunu belirterek yardımcı olmayı amaçlamaktayız. Müstakil evde böcek ilaçlama ile apartmanda hamam böceği ilaçlama farklı sonuçlar ortaya koyar apartmanlarda yoğun insan ve daire sayısı başka bir daireden böcek girmesine olanak sağlarken villa ve müstakil tarzı evlerde durum farklı olur villada hamam böceği ilaçlama uygulama sonrası böceklerin daha uzun süre ortadan kayboldukları yaptığımız gözlemler ile ortaya çıkmış bilinçli hamam böceği ilaçlama yapmak daha uzun süreli başarı sebebi olmuştur.

Hamam böceklerinde üreme dönemleri

Hamam böceklerinin üreme şekli diğer böceklerde olduğu gibi yumurta bırakma ile olur. Bu böceklerin üremesinde mutlaka çift taraflı cinsiyete ihtiyaç vardır. Hamam böceğinin üremesi bulunduğu ortama ve beslenmesine göre değişir. Bu haşereler ortalama olarak yılda 8 defa yumurta yolu ile üreyebilir. Hamam böcekleri bazen yılda 1 kere çiftleşip ömürleri boyu kendilerine yeter. Bazen de her üremede yeniden çiftleşme ihtiyacı hisseder. Hamam böceği çiftleşmeden sonra her üremede 200 ile 300 arası yumurta bırakarak çoğalırlar.

Genellikle yumurtalarını 20 – 30’lu paketler haline getirir. Hamam böceği yumurtasını bulunduğu ortama bağlı olarak genellikle kuytu yerlere, loş, ışık almayan yerlere, duvar ve fayans çatlaklarına bırakırlar. Evlerin nemli karanlık bölümleri en iyi saklanma ve üreme alanları olup bir mekana yerleşen bir kaç hamam böceği kısa zaman içinde çok hızlı bir üreme sürecinden geçerek tüm evi ve binayı istila boyutuna ulaşırlar. Hamam böceği çeşitleri ilkbahar ve yaz dönemlerinde daha fazla yumurta bırakıp havaların ısınma dönemlerinde çok daha hızlı bir biçimde çoğalırlar.

Hamam böceklerinin zararları nelerdir?

Hamam böceği türleri insanlara farklı zararlar verir. Bu böceklerin en büyük zararı insana hastalık bulaştırmasıdır. Pis böcekler olarak dikkat çeken hamam böcekleri ev ve iş yerlerinde açıkta bırakılan her türlü sebze, meyve ve yemeklerden yerler. Hamam böcekleri beslenirken besinler üzerinde kalan dışkı salya ve yumurtaları ile insanlara birçok hastalık ve mikrop bulaştırır. Ayrıca bunlar yemekleri bozması ve elbiseleri kağıt, naylon ve diğer malzemeleri kemirmesi bakımından da insana oldukça fazla miktarda zarar verir.

Hamam böceği ve kalorifer böcekleri ev ortamında genellikle gece görünür gündüzleri de kenar kuytu kısımlarda saklanırlar. Hamam böcekleri genel olarak ısırıp zehirleme gibi tehlikeleri olmadığı için tehlikesizdir fakat günümüzde birçok hastalığın insanlara bulaşmasına sebep bu canlılardır. Hamam böceği insanı ısırmadığı için zararsız bilinse de aslında hamam böceği insanlar için çok olumsuz sonuçlara yol açar. Evlerde hamam böceğine rastlandığında mutlaka hamam böceği ilaçlama firmamıza danışın ve hamam böceği ilaçlama hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra ilaçlama yaptırarak bu böceklerden kurtulma yoluna gidin.hamam böceği kontrolü

Hamam böceği mücadelesinin önemi

Çok çabuk üreyen bir haşere olduğu için hamam böcekleri ile erken mücadele çok önemlidir. Zararlı hamam böceklerine mutlaka zamanında müdahale edilmeli geç kalınıp her tarafı istila boyutuna ulaşmalarına fırsat verilmemelidir. Hamam böceği ilaçları özenle ve dikkatle seçilmeli ilaçlama mutlaka bilinçli profesyonel bir firma tarafından yapılmalı yaptırılan ilaçlama tam kontrol sağlamaya yönelik olmalıdır. Hamam böceği ilaçlaması yapılırken işini iyi yapan tecrübeli elemanlar ile hizmet verilmesi hem kalıcılık hemde doğru ilaçlama ve bilgilendirme sonucu daha başarılı bir uygulama için önemlidir.

Hamam böceği ilaçlaması iş yerlerinde mutlaka periyodik yapılmalı üremeleri önlenmelidir. İkinci ilaçlama böceklerin yoğun olduğu mekanlarda tekrar yaptırılmalı duvar içleri ve ilaçların nüfuz edemeyeceği alanlarda yuvalanan hamamböcekleri tekrarlama ile çok daha uzun süreli olarak mekandan sökülüp atılmalıdır . ilaçlamadan sonra ortamda bulunan tüm böcekler ölebilir fakat bu böcekler ortama yumurta bıraktıkları için kesinlikle bu yumurtalar ilaçlamadan etkilenmeyeceği için kalıcı özellikli ilaçlar tercih edilmelidir. İstilacı bir özelliğe sahip oldukları için hamam böceği mücadelesinin önemi daha iyi anlaşılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir