Hamam böceği hakkında

17 Şub

Hamam böceği hakkında bilgiler içeren bu sayfamız sizlerin hamam böceği ve türleri hakkında daha iyi bilgiler elde edebilmeniz için oluşturulmuş hamam böcekleri hakkında daha kapsamlı bilgiler elde edip doğru hamam böceği ilaçlaması yaptırmanız açısından yaralıdır. Evlerde en sık görülen hamam böceği hakkında zararlı haşere çeşitleri arasında çokça görülen kahverengi ve kırmızı renkli hamam böceği  hem dolaşıp yaşadığı yerler hemde insanların gıda maddeleri ile kullandıkları eşyalar arasına girerek bacaklarına  bulaştırdıkları mikroplu organizmaları yediğimiz yiyeceklere ve kullandığımız eşyalara bulaştırırlar. Hamam böceği  türleri farklı renklerde ve farklı türlere sahip olup çeşitlerine göre farklı yapıda karşımıza çıkmaktadırlar.  Kırmızı hamam böceği hakkında daha çok dış alanlarda görülen kalorifer böceği olarak ta bilinen uzun ve iri yapılı  bir böcek olup çöplük olan alanlarda pis ortamlarda üreyerek yayılır.

Aynı şekilde kahverengi hamam böceği hakkında  bilinenler ise daha çok evlerin mutfak ve banyolarında ortaya çıkıp lağım kanalları atık su giderleri bilinen en  fazla evlere giriş yollarıdır. Siyah renkli hamam böceği hakkında iri yapılı bir böcek olan karafatma ise daha çok toprak alanlar ve ahşap zeminlerin  altında görülmekte olup karanlık nemli bilgeleri tercih eder. Hamam böceği türleri hakkında söylenebilecek şeylerden  biride renkleri ve yapıları konusundadır farklı renk ve değişik isimler ile anılsalar da aslında birbirine çok  benzeyen özelliklere sahip istilacı ve pis bir haşere çeşididir. Evdeki hamam böcekleri hakkında bilinmeyen pek  çok özellik mevcut olup bazı özellikleri insanların şaşırıp kalmasına neden olabilecek türde şeylerdir.Hamam böceklerinin yaşam alanları

Hamam böceklerinin yaşam alanları

Hamam böceği hakkında en dikkat çeken yan ise hiç şüphesiz yaşadıkları bölümler ile üremeleri hakkında olup daha çok karanlık, nemli ve pis ortamları seçen hamam böceği çeşitleri ayrıca sıcak ortamları da çok seven bir özelliğe sahiptirler. Hamam böceği zararlısı hakkında ve kalorifer böcekleri için söyleyeceğimiz binalarda ve gıda imalathanelerinde çok sık görülen böcek çeşidi olup insanların yoğun olarak bulunduğu yaşam alanları ve gıda imalathanelerinde bol miktarda karşımıza çıkmaktadır. En fazla hamam böceği görülen yerler ve hamam böceği hakkında yaşam alanları arasında apartman bodrumları, çatı arası, havalandırma boşlukları ev içlerinde mutfak ve mutfaktaki dolap arkaları parke araları ile kapı pervazları ve banyo bölümleri en sık görülen hamam böceği yuvaları bulunan yerlerdir. Hamam böceği çok çabuk ürer hamam böceği üremesi hakkında bilgiler pek çok insanın tahmin ettiğinden çok fazla olması ve soyunu devam ettirmek için ölürken bile ters dönüp yumurta bırakması oldukça ilginçtir.

Hamam böceği renkleri hakkında ise siyah, kırmızı çizgili, kahverengi renkli olduklarını söyleyebiliriz. Çok hızlı bir şekilde evleri istila boyutuna ulaştığı için insanları en fazla rahatsız eden böcekler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Dış alanlarda yaşayan hamam böceği hakkında gerekli tedbirler alınmaz ise açık buldukları kapı ve pencereler, atık su giderleri banyo tuvalet giderleri gibi pek çok yerden evlere girerek kısa zaman içinde evde özellikle mutfak bölgesinde çok ciddi rahatsızlık verir ve gıdalar ile tencere tabak gibi eşyaların arasında dolaşarak pis ortamlardan ayaklarına yapışan mikroplu organizmaları yiyeceklere bulaştırır bu nedenle hamam böceği ilaçlama çok önemli bir öneme sahiptir.hamam böceği türleri

Hamam böceği mücadelesi nasıl olmalıdır ?

Hamam böceği mücadelesi hakkında söyleyebileceklerimiz en etkili yöntemler kullanılarak evde ve konutlarda görülen hamam böcekleri ile profesyonel anlamda mücadele hizmeti alınmalı ve bireysel çabalar ile kendiniz yada marketten aldığınız şeltox benzeri böcek öldürücüler ile sık sık böceklerin görüldüğü alanlara ve üzerlerine ilaç sıkarak kurtulmaya çalışmak aslında çok yanlış ve böceklerin evi daha kısa sürede çok daha fazla boyutlarda istila etmelerine yol açacaktır. Hamam böceği ilaçlaması bilinçsiz yöntemler ile kulaktan dolma uygulamalar yaparak bu pis ve istilacı böceklerin ortadan kaldırılabileceğini düşünmek aslında ileriki zamanlarda bitmiş gibi görünen sorunların çok daha fazla bir şekilde ve önlenemez boyutlarda ortaya çıkmasına zemin hazırlayacaktır.

Hamam böceği hakkında en doğru yöntem görüldükleri andan itibaren hızlı hareket edip evde ve iş yerlerinde profesyonel hamam böceği mücadele firmalarından kalıcı bir ilaçlama çözümü almak evdeki hamam böceklerinin yok edilmesi için en yetkili kişilerin bu ekipler olduğunu bilerek kendi başınıza ilaçlama yaparak boşa zaman, para ve sağlığınızı riske atmanın kardan çok zarar olduğunu bilmenizde büyük yarar vardır. Böcek ilaçlama amatör olarak değil donanımlı ilaçlama firmaları tarafından verildiği zaman çok daha sağlıklı ve kalıcı olmaktadır. Atlas ilaçlama ekibi her türlü böcek ve fare şikayetlerinizde bir telefon ile profesyonel çözümler sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir