Güvelerin zararları nelerdir

mutfak güvesi zararlı mıdır
26 Mar

Güvelerin zararları nelerdir özellikle ev hanımlarının canını sıkan bu soruya en iyi şahit olanlar kadınlardır. İlaçlama yaptırılan bu zararlılar mutfak ve yatak odalarında sıkça görülen güve şikayetleri insanların bazı eşyalarında zararların oluşmasına ve özellikle değerli ipek ve kumaş türü malzemelerin zarar görmesine sebep olmaktadır. Evdeki güvelerin zararları nelerdir. Nasıl anlaşılır bunun en bariz belirtisi mutfakta kurtcukların oluşması evde mutfak güvesi olduğuna yatak odası ve halılarda uçan renkli kelebeği andıran küçük güve çeşitlerinin varlığı ise elbise ve halı güvesi olup eşyalarınıza zarar vermeye başladıklarının göstergesidir. Halıdaki  güvelerin zararları nelerdir değerli halıların güveler tarafından yenmesi sonucu zaman içinde halı ve elbiselerde dökülme ve kopmalar yaşanmaya başlar.

Güvelerin neden olduğu zararlar

Bu şekildeki sorunların ortaya çıkması bazen büyük maddi kayıplara neden olup telafisi imkansızdır. Elbise ve mutfaktaki güvelerin zararları nelerdir şeklinde bir arayış içinde olan insanlara tavsiyemiz evinde güve ilaçlaması yaptırmaları ve en etkili güve mücadele yöntemleri ile var olan güvelerin kalıcı olarak evlerden sökülüp atılmalarını sağlamaları gerekmektedir. Güve mücadelesi bireysel olarak yapılabilecek bir işlem olmayıp çoğu insanın eskiden beri kullandığı naftalinle güveleri önleme çabaları artık günümüzde bu tür maddelerin kanser yapıcı etkilerinin ortaya çıkması ile de zaten kullanılması sakıncalı olup eskiden olduğu gibi kullanılmamaktadır. Sizde evinizde karşılaştığınız güvelerden kurtulmak ve güvelerin zararları nelerdir ne gibi sorunlara yol açar diye ilaçlama firmalarını arayıp bilgi talep ediyorsanız bizimle iletişime geçerek ilaçlama yaptırabilir güvelerin imha edilmesini sağlayıp evinizde güvelerden uzak bir yaşam sürebilirsiniz.

Güve mücadele yöntemleri hakkında ve güveler hastalık bulaştırır mı? diye merak edenlerin güve oluşan bölgelerde bozulan gıdalar ve çürümüş organizmalar dikkate alındığı zaman elbette hastalık bulaştırma riskleri yüksektir.  Bu nedenle güvelerden korunmak için özellikle mutfak bölgelerinde güve ilaçlaması şarttır. Atlas ilaçlama firması olarak güvelerden kurtulmanız için sıvı ve dumanlı güve ilaçlama teknikleri ile yaşadığınız güve şikayetlerini ortadan kaldırıyoruz. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce bizi arayıp gerekli bilgileri alarak daha kalıcı ve sağlıklı ilaçlama çözümlerine ulaşabilirsiniz.