Güvelerin renkleri nasıldır

renkli güve türleri
26 Mar

Güvelerin renkleri nasıldır bazı insanlar güveler ile kelebekleri bir birine karıştırırlar. Güve ilaçlama ve kelebekler aynı yöntemle yapılır. Güve kelebeği ile karıştırılan kelebek türleri daha büyük olup güvelerin yapısı daha türlü olması ve yapı olarak genelde kelebeklere oranla daha küçük yapılı olmalarıdır. Kelebekler daha uzun süreli uçabilen canlılar olup güve kelebeği ise daha kısa mesafede uçar ve bir yerlere konarak uçma gereği duyar evlerde görülen güvelerin renkleri nasıldır ne gibi özelliklere sahiptirler kısa bir bilgi vererek sizleri bilgilendirelim istedik. Güvelerin renkleri nasıldır ve hangi renklerde olurlar. Kürk güvesinin bilinen rengi kahvemsi bir özellikte olup sarı kanatlarının üstünde siyah benekler görülür. Halı güvelerinin renkleri ise sarımsı ve beyaz kanatlarının ucunda birer gri leke bulunur.

Güvelerin renk yapıları

Kahvemsi- Sarı saman renginde kanatlı olan elbise güvesi beneksiz dir kanat açıları en büyüklerinde 2,5 santimi geçmeyen güveler bir çok türü olan ve evlerde en fazla görülen güvelerin renkleri nasıldır şeklindeki bir soruya yukarıda verdiğimiz tarifler yeterli olacaktır. Genel olarak karanlık ve loş ortamları tercih eden güveler buralarda gelişerek erginleşip etrafa dağılır ve sayıları giderek arttığı için ev içlerinde hem rahatsızlığa hemde zararlara sebep olurlar. Doğada pek çok güve türü olup evlerde görülen güvelerin renkleri nasıldır diye tekrar bir tarif yapacak olursak,kahverengi, gri, sarı, ve benekli tüylü vücut şekilleri ile evlerin mutfak bölümlerinde, yatak odalarında ve halılarda hasarlara neden oldukları için güveler ile mücadele profesyonel güve ilaçlama şekilleri kullanılarak deneyimli ilaçlama firmalarına yaptırılmalı güvelerin zararlarına maruz kalmamak için zaman kaybetmeden güve görülen yerlerde güvelere karşı ilaçlama yaptırılmalıdır.

Unutmayın küçük ihmaller bazen ciddi zararların ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Güvelerin özellikleri ve renk yapısı türüne göre değişir. Güve ilaçlama servisleri apartman ve iş yerlerinde meydana gelen güvelenme sorunlarında mekana bağlı olarak güve ilaçlama hizmeti uygulamaktadır. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen güve ve böcek ilaçlama önemsenmediği zaman insanların zarar görmesine yol açar. İlaçlama ciddi bir iş olup donanımlı firmalar tarafından yapılmalıdır.