Güveler nerelere yuva yaparlar

güveler nerede saklanır
26 Mar

Güveler nerelere yuva yaparlar güve çeşitleri pul kanatlılar takımına bağlı olan bazı küçük gece kelebekleri ve kurtçuklarına verilen genel ada güve denilmektedir. İlaçlama yaptığımız bu haşereler kanatları uzun, dar ve kenarları saçak gibi tüylüdür. Güveler yaşam yeri olarak gündüzleri giyim eşyaları, elbise dolaplarında, kiler ve depolarda saklanarak gece veya alaca karanlıkta faaliyet gösterirler. Evlerde yaşayan güveler nerelere yuva yaparlar gündüz gardroptan palto alınırken rahatsız edildiğinden, kanat çırparak havalanan küçücük kelebek elbise güve sinden başka bir şey değildir saklanma alanları genelde elbise dolapları ve bu tarz yerlerin bulunduğu alanlardır. En küçüklerinin boyu 5 milimetre kadardır. En büyüklerinin kanat açıklığı 2,5 santimetreye ulaşır.uzun ince bir vücut şekline sahip olan güveler nerelere yuva yaparlar.

Güvelerin yuvalandıkları bölgeler

Daire içlerinde en fazla saklandıkları alanlar mutfak dolaplarının ve tezgahların altları, elbise dolapları ve arka kısımları tavanlardaki az ışık alan yerler ve kumaş elbise benzeri eşyaların bulunduğu alanlar olup geceleri daha aktif olan güveler gündüzleri genelde saklanarak geçirdiği için pek fazla ortalıkta görülmezler. Güve kelebeklerinin larva denen küçük tırtılları ölü böcek, deri, yapağı, yünlü kumaşları yediklerinden büyük zararlara sebep olurlar. Mutfak güveleri un, makarna, buğday, zeytin, fındık, kuru üzüm gibi gıda maddeleri ile beslenir buralarda üreyerek zamanla sayıları ciddi oramda artış gösterir. Buğday güvesi, buğday, çavdar, arpa ve yulaf gibi bitkilerin tanelerini oyarak ziyan verir.

Ergin kelebeklerin hortumları kısa ve körelmiş olduğundan bir şey yemezler. Yalnız üremeyi sağlarlar. Güveler nerelere yuva yaparlar ve ne gibi malzemelerde bulunur hangi gıdaları yerler sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Evinizde ve iş yerlerinizde güve sorunları ile karşılaşıp zararlarından korunmak istiyorsanız bizi arayarak garantili hizmet alabilirsiniz. Güvelerin çoğalma bölgeleri içinde etkili bir ilaçlama yapılması gerekir. Güve ile mücadele ancak bilinçli firmalar tarafından yapılmalı evde güve şikayetleri yok edilmelidir. Uçan haşereler ile mücadele daha etkin ilaçlar kullanılmasını gerektirir. Bu nedenle güve ve böcek ilaçlama konusunda birinci sınıf böcek ilaçları kullanarak yaşadığınız haşere şikayetlerine son veriyoruz.