Güveler nasıl ürerler

güve nasıl oluşur
26 Mar

Güveler nasıl ürerler üreme alanları olarak nereleri seçer ve hangi zaman aralığında yumurta yaparlar. Güve ilaçlama yaptığımız güve türleri yaşadığı alanın şartlarına bağlı olarak senede 5 veya 1 defa üreme yolu ile çoğalabilir. Güvenin etrafına koza örerek sakladığı yumurtalar 6-10 günde olgunlaşır ve güve larvaları çıkmaya başlar Soğuk olan havalarda güve yumurtalarının açılması uzun sürebilir Yumurtadan çıkan larvalar 1-1,5 ayda ancak ergin güve olur. ilk başlarda kurçuklar şeklinde görülen bazı güveler kısa sürede ergin hale gelip evlerde güve kelebeği şeklinde uçan bir özelliğe sahip olurlar. Evde ve depolarda güveler nasıl ürerler. Güve pupa evresinden çıkan soluk sarı renkli erişkinleri hemen çiftleşir ve dişileri birkaç dakika sonra yumurtlamaya başlar Güve yumurtalarını genellikle yünlü eşyalar üzerine bırakılır Elbise güveleri uygun koşullarda yılda 3 – 4 kuşak geliştirebilir Bir dişinin ortalama 100 yumurta bıraktığı kabul edilirse, bir yılda verdiği döller in 40 kg yünlü kumaşı yiyebileceği hesaplanmıştır.

Güvelerin üreme şekli

Bu bize güvelerin ne denli zararlı bir özelliğe sahip olduğu ve kısa sürede güveler nasıl ürerler şeklinde düşünenlerin ne denli ciddiye alması gereken evlerde ve gıda depoları, deri atölyeleri gibi alanlarda tedbir alınmasının ne denli zaruri olduğunu gösterir. Hızlı üreyen güveler yaşam alanlarında yedikleri malzemelerin insanlar için kıymetli eşyalardan olması yüzünden oldukça zararlıdır. Yaşam alanlarında görülen güvelere nasıl ürerler sizde bu yazıyı okuduktan sonra güvelerin ortaya çıkardığı zararların boyutlarını öğrenip masum gibi duran bu zararlı haşerelerden korunmak şarttır.

Zaman geçirmeden güve üremesini önlemek ve eşyalarınıza verdikleri zararları ortadan kaldırmak için güve ilaçlaması yaptırmalı güveler nasıl ürerler zararları nedir şeklinde arayışlara son vererek güvelerin oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Güveler nasıl çoğalır? merak edenler ilk olarak evde beyaz kurtlar görmeleri aslında güve şikayetinin çoktan başlamış olduğuna işarettir. Mutfaklarda ortaya çıkan mutfak güvesi dökülen gıda ve bakliyat kalıntıları ile ortaya çıkmaktadır. Güvelerin zararlarından korunmak için böcek ilaçlama kapsamında güvelere karşı önleyici haşere ilaçlama hizmeti alınması çok önemlidir. Güveler zararları ile hem sağlık, hemde maddi açıdan sorun kaynağı olmaktadır.