Güveler nasıl beslenir

Güveler nasıl beslenir nasıl zarar verir ev ve gıda depolarında ne gibi zararlara yol açarlar. İlaçlama yaptırılmayan bazı güve türlerinin larvaları yünlülere, kürklere ve halı kumaş gibi malzemelere zarar verir. Bu larvalar yağ, ter gibi maddelerin bulaştığı yapay ya da bitkisel elyaftan dokunmuş kumaşları da yer. Güveler nasıl beslenir ayrıca buğday ya da tahıl güvesi, buğday, çavdar, arpa ve yulaf gibi bitkilerin tanelerini oyar içlerini boşaltarak sadece dış kabuğunu bırakır ve ürünlerin ciddi şekilde telef olmasına büyük zarar görmelerine sebep olurlar. Halı güvesi yünlü ve ipekli halıları ve diğer eşyaları kemirerek zarar verir. Elbise yaka altı, halı kenarı, elbiselerin bacak altına yumurta bırakır. Güve yumurtalarını etrafına koza örerek saklar Güve uzun zaman açlık ve susuzluğa dayanabilir bu nedenle fazla ortalıkta görünmez ve genel olarak kuytu alanlarda dinlenerek zaman geçiren güveler karanlığın çökmesi ve etrafın sessiz olması nedeni ile dışarı çıkarak yiyecek ararlar.

Güveler de beslenme özelliği

Deri güveleri nasıl beslenir özellikle derileri kemirerek beslenen bir güve türüdür deri depolarında sık rastlanan bir özelliğe sahip olan bu zararlı güveler deri malzemeleri ve bu tür malzemeleri kemirerek zarar verirler. Deri güvesi deri olan her şeyi kemirir Deri olan eşyalara ve nesnelere zarar verirler. Güvelerin nasıl beslenir diye merak edenlerin güvelerin yaşadığı alanlarda türlerine göre çok farklı zararlara neden oldukları ve insanlar için oldukça can sıkıcı bir özelliğe sahip oldukları bilinmektedir. Bir başka zararlı güve çeşidi odun güvesi olup bu güve türü adından da anlaşıldığı gibi tahta, ahşap olan her nesnenin arasına yerleşir ve kemirir.

Güve insanı ısırmaz ve kan emmez odun güvesi yumurtalarını mobilyaların eski, ezik ve yıpranmış çatlak yerlerine bırakarak çoğalır ve zaman içinde bu alanlarda üreyerek etraftaki malzemelere zarar verirler sizde güveler nasıl beslenir ve nasıl ilaçlanır diye arayış içindeyseniz bizi arayarak hem güvelerin zararlarından hemde tekrar güve oluşmasından kalıcı özellikle ilaçlama yöntemlerini yaptırarak uzun süre rahat edebilirsiniz. Güve ne yer? güvelerin beslenme şekli hakkında bilgi almak isteyenler sitemizde daha geniş bilgiye ulaşabilir. Böcek ilaçlama sorunlarınız da bizden yardım alabilirsiniz.

 

Sık Sorulan Sorular