Güveler ısırır mı

Güveler ısırır mı kelebeklere olan benzerlikleri ile dikkat çeker. İlaçlama yaptıracak bazı insanlar tarafından kelebek sanılan güve kelebekleri insanları için ısırma gibi bir zararları olmayıp sadece evdeki gıda maddeleri ve kullanılan çeşitli eşyalara verdikleri kalıcı zararlar nedeni ile istenmeyen zararlı haşere türleridir. Elbise güveleri ısırır mı bazı güvelerin kumaş yada odun gibi sert yüzeylere verdikleri zararlar nedeni ile insanlar bu küçük zararlı türünün insanı ısırma endişesi taşıyıp bizimle görüşmeleri esnasında güveler ısırır mı güvelerin tehlikeleri nelerdir benzeri bilgi istedikleri bilinip aslında güvelerden insanlara direkt olarak ısırıp hastalık bulaştırma gibi tehlikeli bir özellikleri bulunmamaktadır. Güvelerden korunmak için evde bireysel olarak market ve eczanelerden alınan ilaçlar ile başa çıkmak mümkün olmayıp naftalin benzeri ürünlerin bilinen zararları nedeni ile güve ilaçlama hizmeti alınması en uygun harekettir.

Güvelerin insanlara zararları

Yaptırılacak ilaçlama ile hem güvelerin imha edilmesi sağlanarak hemde daha sonra eve giren güve türlerinin kalıcı etkili uygulanan kaliteli güve ilaçları ile önlenmeleri mümkündür. Kurt ve tırtıla benzeyen güveler ısırır mı güvelerin en çok çekinilen hali bayan ve çocuklar için larva dönemleri olup çeşitli gıda maddeleri ve kavanoz, poşet içindeki kuru gıdalardan yayılmaları nedeni ile insanlar hastalık bulaştırma riskinden çekinip tedirgin olur ve ısırmalarından endişe ederek derhal güve ilaçlama ekipleri ile görüşüp güve kontrol yöntemleri hakkında bilgi alarak evde güve ilaçlaması yaptırırlar.

Bu doğru bir yaklaşım olup aslında güveler ısırır mı diyen insanların güve ilaçlaması yaptırması doğru bir hareket olup hem hijyen hemde evdeki ürünlerin ve malzemelerin zarar görmemesi için en etkili yol güve ilaçlanması dır. Güveler ısırmayan ancak gıda ve elbise gibi malzemelere zarar vermeleri bakımından önlenmesi zorunlu olan haşere türüdür. Güvelerden sakınmak maddi kayıplardan kaçınmak anlamına gelir. Güve evlerde tahıl ve kumaşlar arasında çoğalarak insanları huzursuz eder. Güve ilacı kullanımı doğru seçilmeli kalıcı ve ani etkili güve ilaçları kullanılarak böcek ilaçlama yapılmalıdır. Güveden kurtulmak için atlas ilaçlama firmasını arayarak yaşadığınız böcek sorunundan kurtulabilirsiniz.

 

Sık Sorulan Sorular